Świetny występ zapaśniczek JUNIORA Dzierżoniów w Mistrzostwach Polski Juniorek oraz Młodzieżowców

poniedziałek, 15.4.2024 11:20 234 1

W dniach 12-13.04.2024 r. w Rudniku obok Raciborza odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek oraz Młodzieżowców w zapasach kobiet. W zawodach rywalizowało 110 zawodniczek z 30 klubów z Polski.

MULKS JUNIOR Dzierżoniów w zawodach reprezentowały Nikola Kucyk 50kg, Zuzanna Bejer 50kg, Milena Sawka 53kg, Anna Piotrowska 55kg, Jagoda Nobis 55kg, Patrycja Smczyńska 57kg, Wiktoria Szeliga 57kg, Adela Przybylak 62kg, Karolina Kozłowska 76kg, Weronika Smaczyńska 76kg.

W grupie młodzieżowej walczyły Adela Przybylak oraz Karolina Kozłowska, które zdybyły brązowe medale.

W gronie juniorek najlepiej zaprezentowały się Wiktoria Szeliga oraz Weronika Smaczyńska, które również wywalczyły brązowe medale. Jagoda Nobis ukończyła zawody na V pozycji. VII lokaty przypadły Patrycji Smacyńskiej oraz Annie Piotrowskiej.

- W klasyfikacji klubowej w gronie juniorek zdobyliśmy V miejsce. W klasyfikacji klubowej w grupie młodzieżowej zdobyliśmy III miejsce. Był to udany start naszych dziewcząt. Cztery brązowe medale z zawodów rangi Mistrzostw Polski to dobry rezultat. Wielkie słowa uznania dla nich za rywalizacje i odnieśnione sukcesy – mówi Norbert Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Dzierżoniowie.

Wspierają nas Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Fundacji Ziemi Sudeckiej, AutoLand Bielawa.