„Dzień Myśli Braterskiej 2016” w PSP Specjalnej Nr 10 w Wałbrzychu

wtorek, 23.2.2016 12:11 1692 0

22 lutego 2016 r. odbyło się w PSPS nr 10 w Wałbrzychu uroczyste podsumowanie I Edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego pt.: „BRATERSTWO I TOLERANCJA W XXI WIEKU”.

Pod tym hasłem Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 zainaugurowała nową tradycję, jaką staje się wspólna przygoda z harcerstwem. W szkole zawiązała się drużyna harcerska Nieprzetartego Szlaku.

Dzień Myśli Braterskiej w tym dniu jest obchodzony na całym świecie przez wszystkich skautów i harcerzy. Podczas uroczystości rozstrzygnięcia Konkursu gościem honorowym była Komendant Hufca Ziemi Wałbrzyskiej Harcmistrzyni pani Dorota Turzańska. Przyjechali także laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz drużynowe 1 Środowiskowego Szczepu Harcerskiego Horyzont: Patrycja Czerwińska i Weronika Dela. Dziewczęta swoim śpiewem na dwa głosy pięknie uświetniły święto szkoły.

Po prezentacji zwycięskich prac oraz krótkim rysie historycznym na temat roli ruchu harcerskiego w Polsce, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu:

Kategoria klas I-III

1. miejsce- Lena Nowik, SP nr15 w Wałbrzychu
2. miejsce- Wiktoria Wierzbicka, SP nr10 w Wałbrzychu
3. miejsce- Mateusz Winczewski, Dom Pomocy Społecznej w Świebodzicach

Wyróżnienia: Marek Kucharec, Damian Dybaś, Patryk Fryzeł /DPS Świebodzice/, Szymon Brągoszewski/ SP15/, Mateusz Gola, Łukasz Mirga, Tomasz Dobrzyński, Paweł Pasztaleniec /SP10/, Gracjan Kramarczyk, Emilia Zabek, Nikola Sobina /SP26/.

Kategoria klas IV-VI

1. miejsce- Dawid Lewandowski, SP nr10 w Wałbrzychu
2. miejsce- Szymon Pysznik, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wałbrzychu
3. miejsce- Mateusz Witkowski, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wałbrzychu

Wyróżnienia: Dariusz Pietrzykowski /DPS/, Paweł Hajduk, Kamil Dyjak /MOS/, Patryk Placek, Oskar Uchański, Michał Igliński, Krzysztof Fedorków /SP10/.

Na zakończenie wszyscy połączyli ręce w uścisku harcerskiego pozdrowienia.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia wszystkim skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi, niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku.

źródło: UM Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)