komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 marca 2019

Pelagii, Oktawiana

[Foto] Głuszyca pożegnała Druha

poniedziałek, 24.12.2018 16:38 , komentarze: 1 , odsłony: 6540
kategorie artykułu:

24.12.2018 w kościele pw Najświętszej Marii Panny Królowej Polski pożegnany został wieloletni Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej, śp. Roman Kocur.

- Ciężko wyrazić słowami – to co każdy z nas tu obecnych czuje. Żegnamy dziś człowiek, który przez całe swoje życie pomagał ludziom z narażaniem własnego życia. (..) Jako prezes OSP poprzez swoją pracę i zaangażowanie sprawił, spowodował iż Głuszyca posiada quda, wozy bojowe, wyremontowaną siedzibę. Niestety, już Go nie zobaczymy w akcji z krótkofalówką, nie przemówi, nie odczyta swojego sprawozdania … Nie zamelduje – burmistrzu, akcja zakończona. Znamienity jest fakt, że swoje życie na ziemi zakończył w miejscu, które tak bardzo kochał – drugi dom. Na zawsze pozostanie w naszych sercach jako osoba szczególna. Spoczywaj w pokoju – Twoja służba na ziemi została zakończona – mówił burmistrz Głuszycy, Roman Głód.

- Niezwykle trudne stać tu w tym miejscu i żegnać wielkiego człowieka, społecznika, oddanego Druha. Dzięki Tobie wychowało się kilka pokoleń strażaków, dla nas byłeś mentorem, nauczycielem. Nigdy nie odmówiłeś swojej pomocy, byłeś tam, gdzie Cię potrzebowaliśmy. Remiza, którą tak kochałeś była Twoim drugim domem i tam odszedłeś – cicho, niespodziewanie, bez pożegnania. Zawsze miałeś niesamowite poczucie humoru, którym doprowadzałeś nas do łez – łez śmiechu i takiego Cię zapamiętamy. Wszyscy doświadczyliśmy Twojego wielkiego serca i mając w pamięci piękne chwile i dobre wspomnienia – żegnamy Cię dziś, w Wigilię Bożego Narodzenia. (…) Jako kolega, mówię „ Żegnaj Przyjacielu” , jako strażak – „Panie Prezesie melduję: stawiliśmy się tu wszyscy, w komplecie aby oddać ostatnią posługę. Spoczywaj w pokoju” – Cześć Twojej Pamięci – powiedział wzruszony Tomasz Trawczyński.

 

Na uroczystość pożegnania śp. Romana Kocura przybyli ci, którzy byli mu najbliżsi – strażacy z powiatu wałbrzyskiego. Włączone syreny wozów strażackich, rodzina, znajomi i mieszkańcy Głuszycy żegnały Druha.

 

 

Wasze komentarze

Cześ Jego Pamięci. Wyrazy współczucia dla rodziny.
wtorek, 25.12.2018 14:18 autor: strażak

czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki