komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 marca 2019

Pelagii, Oktawiana

[Foto] Kolędowanie z Trzema Tenorami

czwartek, 27.12.2018 08:04 , komentarze: 0 , odsłony: 1182
kategorie artykułu:

W świąteczny i zimowy wieczór w głuszyckim kościele pw. Chrystusa Króla odbył się niesamowity Koncert Trzech Tenorów (z udziałem… trzech tenorów.). Swoimi głosami ujęli nas  Alexander Martinez (pochodzący z Filipin),  Łukasz Gaj oraz Jakub Oczkowski. W nastrój kolędowania przed występem gwiazd mogliśmy wysłuchać kolęd w wykonaniu seniorów z głuszyckiego ‘’Senior - Wigor” .

Ilość osób, która przyszła posłuchać tego niezwykłego koncertu  była olbrzymia. Organizatorzy przygotowali telebimy nie tylko w kościele, ale i na zewnątrz, gdzie duża ilość osób stojąc na placu mogła uczestniczyć w wydarzeniu.  

„Tenorzy” śpiewali przy akompaniamencie  Orkiestry im. A. Wrońskiego. Podczas występu zabrali nas w niezwykłą podróż dookoła świata.  Zaczynając od ”christmasowych” piosnek śpiewanych podczas świąt w Ameryce Północnej poprzez ciepłe latyno-amerykańskie pastorałki, kończąc na naszych pięknych, europejskich kolędach. Zebrani mogli posłuchać „Trzech Tenorów” a także zaśpiewać z „Trzema Tenorami”.

Nie zabrakło atrakcji i niespodzianek – prowadzący koncert, Łukasz Lech przebrany za górala wykonał góralskie pastorałki,  mówił gwarą, a bohaterem jednej  zwrotki został burmistrz, Roman Głód i gościnna Głuszyca.

Niezapomniane wrażenie wywarł na publiczność Jakub Oczkowski i jego wzruszające wykonanie ”Kolędy dla nieobecnych” z dedykacją dla wszystkich nieżyjących górników.

Tenorzy otrzymali długie owacje na stojąco. Dziekan ks. Sławomir Augustynowicz podziękował wszystkim przybyłym na ten niecodzienny koncert i tym którzy przyczynili się do tego, że się on odbył w Głuszycy. 26 grudzień – to drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i czas, kiedy składamy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem – co mogli uczynić uczestnicy wydarzenia.  

Zapraszamy do fotorelacji.

Projekt „Sowiogórskie kolędowanie”, którego realizatorem jest Stowarzyszenie „w-Akcji” sfinansowano w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego „Inicjatywy służące promocji regionu” realizowanego przez LGD Partnerstwo Sowiogórskie.   

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele