komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 marca 2019

Pelagii, Oktawiana

[Foto] Noworoczne spotkanie prezydenta

sobota, 12.1.2019 16:19 , komentarze: 0 , odsłony: 420
kategorie artykułu:

11 stycznia odbyło się tradycyjne spotkanie noworocznego prezydenta Wałbrzycha w Starej Kopalni, na którym dr Roman Szełemej  podsumował ubiegły rok i zapowiedział wyzwania jakie czekają w roku bieżącym i następnych latach.  

- Myślę, że miniony rok był dobry i myślę, że lata następne też będą dobre, dlatego że dobre rzeczy będziemy kontynuować, a więc mieszkania, "Czysty Wałbrzych", remonty dróg, wszystko co się wiąże z jakością życia. Co było najważniejsze? Myślę, że mieszkania. Pojawią się też nowe ważne elementy, które może nie od razu, ale w krótszej czy dłuższej perspektywie wpłyną na obraz, funkcjonowanie miasta, życie. Przed nami niełatwe, ale rozwojowe lata - powiedział dr Roman Szełemej.

Na spotkanie przybyli parlamentarzyści ziemi wałbrzyskiej, włodarze ościennych gmin, radni, przedstawiciele spółek i instytucji miejskich, przedsiębiorcy. Wieczór swoimi występami uświetnił Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych.

Prezydent złożył podziękowania za pomoc i poświęcenie tym, którzy przyczynili się do tego, że życie mieszkańców naszego miasta zmienia się, a następnie podsumował miniony rok przypominając kluczowe inwestycje tj. Trasa Sudecka, Al. de Gaulle`a, ul. Przemysłowa. Mówił o działaniach proekologicznych, rewitalizacji, pozyskaniu funduszy z EBI, spotkaniu w Brukseli, budowie żłobka, o parku w dzielnicy Rusinowa, Palmiarni oraz książańskich podziemiach. Ubiegły rok – tak jak ten rozpoczął się zbiórką na WOŚP, gdzie została zebrana rekordowa kwota 148.000 zł na leczenie noworodków, uwadze nie umknęły cykliczne imprezy tj. Festiwal Kwiatów z rekordową ilością odwiedzających czy XIX Toyota Półmaraton.

Jaki będzie 2019 rok dla Wałbrzycha? Planowane wydatki – 781 milionów w tym na inwestycje 246 milionów, przewidywany deficyt budżetu to – 46 milionów złotych. Planowane inwestycje to między innymi: budowa Centrum Przesiadkowego Wałbrzych – Centrum, kontynuacja budowy Trasy Sudeckiej, budowa łącznika do drogi ekspresowej S3, przebudowa i remonty dróg miejskich i powiatowych, zakończenie realizacji projektu „Mieszkanie Plus”, kolejne remonty mieszkań, termomodernizacje i remonty obiektów szkolnych czy modernizacja oświetlenia w mieście.

- W tym roku musimy sobie poradzić z rozpoczynającą się budową obwodnicy. Pewnie usłyszymy przez następne 3-4 lata od kierowców i nie tylko wiele cierpkich słów, ale żeby było naprawdę zupełnie inaczej i lepiej, na początku musi być trochę gorzej. Przebudowa Placu Grunwaldzkiego, ulicy Chrobrego, Kolejowej, ronda Tesco - to nie będzie się działo w próżni, tam jeżdżą tysiące samochodów, pojawiają się klienci urzędów i sklepów. Będziemy musieli sobie z tym poradzić i już teraz proszę o cierpliwość kierowców i mieszkańców tych miejsc - powiedział prezydent, dr Roman Szełemej.

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki