komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

[Foto] Przekazanie wozu bojowego dla OSP Głuszyca Górna

niedziela, 3.2.2019 13:14 , komentarze: 1 , odsłony: 1096
kategorie artykułu:

W sobotę (02.02 br) odbyło się uroczyste przekazanie wozu bojowego dla OSP w Głuszycy.

Lekki wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej to samochód marki Opel Movano, wyposażony w najnowszy, aktualnie dostępny sprzęt ratowniczo– gaśniczy. Wóz strażacki z napędem 4x4 dostosowany jest do poruszania się w terenie, łatwo pokonuje wszelkie przeszkody, co jest szczególnie ważne w przypadku konieczności dotarcia do trudno dostępnych miejsc.

Chrzestnymi nowego wozu „Romana” została Dorota Kocur (żona zmarłego, wieloletniego prezesa OSP Głuszyca) i burmistrz, Roman Głód.

- Głuszycka OSP jest często widziana nie tylko podczas akcji ratowniczych, ale na stadionach podczas akcji charytatywnych. Życzę Wam, abyście częściej wyjeżdżali tym samochodem do takich „pięknych” chwil podczas których spotykacie się z dziećmi i młodzieżą, a rzadziej do akcji pożarniczych i wypadkowych – powiedział burmistrz, Roman Głód przekazując akt własności wozu.

- W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej składam gorące podziękowania władzom za zakup samochodu podnoszącego zdolność operacyjną jednostki(…) Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia – powiedział naczelnik OSP w Głuszycy Górnej, Tomasz Trawczyński.

Zadanie pn. "Zakup wozu strażackiego "lekkiego" dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej" współfinansowano z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu pn. "Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2018", a także z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2018 oraz z budżetu Gminy Głuszyca. Całkowita wartość zadania wyniosła 276.381 zł. W 2018 roku ochotnicy z OSP w Głuszycy wyjeżdżali do akcji ponad 120 razy, najczęstszymi powodami były pożary i wypadki.

 

Wasze komentarze

A Panie Posłanki to jak się temu przysłużyły???
wtorek, 05.02.2019 18:47 autor: Lulu

CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki