komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 marca 2019

Pelagii, Oktawiana

[Foto]Wigilijne spotkanie w Walimiu

niedziela, 16.12.2018 21:45 , komentarze: 0 , odsłony: 778
kategorie artykułu:

W gminie Walim odbyło się tradycyjne Spotkanie Wigilijne. Ponad 450  osób 14 grudnia zasiadło do wspólnego stołu w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji.

To już kolejne takie spotkanie, podczas, którego spotyka się cała gmina – mówił Adam Hausman, wójt gminy Walim. Dodał, że kiedy pierwszy raz organizowali takie spotkanie, to wszyscy mieli obawy, czy przedsięwzięcie „przyjmie się”, czy mieszkańcy będą chcieli uczestniczyć we wspólnym spotkaniu. A tymczasem co roku na gminną Wigilię przychodzi coraz więcej osób. W tym roku w hali sportowej w Walimiu było ich ponad 450. Z sołectw dowoził ich autobus. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Walimiu, odprawionej przez biskupa świdnickiego, Ignacego Deca.

W tym wyjątkowym dniu do Walimia przybyli księża z gminnych parafii, senator RP Wiesław Kilian, starosta powiatu wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski, radni i sołtysi gminy Walim, przyjaciele gminy, Zjednoczeni Pasją, przedstawiciele oświaty, kultury i sportu, nadleśnictwa, Ochotniczych Straży Pożarnych, a przede wszystkim mieszkańcy gminy Walim. Wszyscy spotkali się w świątecznie przystrojonej hali sportowej w Centrum Sportu i Rekreacji, by wspólnie poczuć magię zbliżających się świąt.

Przy udekorowanych stołach, zastawionych tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, biskup Ignacy Dec pobłogosławił przybyłych na spotkanie opłatkowe i złożył życzenia świąteczne.  Był opłatek, jasełka, kolacja wigilijna, a także wspólne kolędowanie.

Na zakończenie,  wszyscy zostali obdarowani prezentami w postaci pięknych, ręcznie wykonywanych stroików bożonarodzeniowych.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz