sobota, 19 października 2019

Ziemowita, Jana

6 punktów zostaje w Szczawnie-Zdroju

wtorek, 17.9.2019 09:12 , komentarze: 0 , odsłony: 120

Udanie weekend zakończyły obie drużyny MKS-u Szczawno-Zdrój, które zainkasowały po 3 punkty w meczach na własnym boisku.
Pierwsi w sobotę o godzinie 16:00 na boisko przy ulicy Topolowej 5 wybiegli zawodnicy pierwszej drużyny, którzy podejmowali zespół Sudety Dziećmorowice. Choć mecz w wykonaniu zielono-biało-zielonych nie był imponujący, to i tak lider rozgrywek zaaplikował rywalowi 3 gole, nie tracąc przy tym żadnej bramki. MKS umocnił się na fotelu lidera A-klasy grupy 1 Wałbrzych i już oczekuje na kolejnego rywala, którym będzie w meczu wyjazdowym Orzeł Witoszów Dolny.
Drugi zespół „Mineralnych” wybiegł na boisko w niedzielę, o godzinie 11:00. Przed meczem zawodnicy z Uzdrowiskowej Gminy Szczawno-Zdrój zapozowali do wspólnej fotografii z podpisaną przez zawodników i sztab szkoleniowy koszulką Jagiellonii Białystok, którą z Podlasia przywiózł przedstawiciel klubu – Paweł Danielak. Koszulka została wystawiona na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie przyjaciela bramkarza MKS-u  - Piotra, który zbiera fundusze na leczenie guza mózgu w klinice w Monachium. Link do zbiórki www.pomagam.pl/pomocdlapiotra

Rywalem MKS-u w niedzielne przedpołudnie był zespół Zrywu Łażany, który nie był faworytem tego spotkania. MKS rozpoczął strzelanie w 25 minucie z rzutu karnego wykonanego przez Rafała Siczka. Ten sam zawodnik trafił jeszcze 2 razy do bramki gości w  42 i 54 minucie kompletując hattricka w tym spotkaniu. Gospodarze przeważali przez całe spotkanie, a na przerwę schodzili z 3 bramkowym prowadzeniem. Bramek w pierwszych 45 minutach mogło być znacznie więcej, gdyby zawodnicy MKS-u grali bardziej skoncentrowani. To, co nie udało się w pierwszej połowie, udało się w drugiej. Gospodarze dorzucili jeszcze 5 bramek, wygrywając ze Zrywem 8:0. Bramki dla MKS-u oprócz Rafała Siczka strzelali jeszcze: Maciej Płoński x2, Miłosz Olejniczak, Artur Szatkowski, Robert Koźlak.
Rezerwy MKS-u wracają na właściwe tory i odnoszą kolejne, planowane zwycięstwo. Z meczu na mecz powinno być tylko lepiej, więc już nie możemy się doczekać wyjazdowego pojedynku z KS Silesią Żarów, który odbędzie się 22 września o godzinie 11:00 w Żarowie. Trzymamy kciuki zarówno za drużyny MKS-u jak i powodzenie licytacji koszulki Jagiellonii Białystok. W chwili obecnej jeden z kibiców MKS-u, były prezes klubu zaoferował za nią 300zł. Czy ktoś da więcej?