Akademiczki wygrywają w Krakowie

niedziela, 2.4.2017 11:42 481 0

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych umacniają się na trzecim miejscu w tabeli Ekstraligi Kobiet. Jeśli forma zespołu utrzyma się do końca sezonu będzie to najlepszy sezon w dotychczasowej historii klubu.

Obecny sezon jest dla wałbrzyskiej drużyny wyjątkowo udany. Efektowne wygrane, medale Akademickich Mistrzostw Polski i doskonała pozycja w tabeli Ekstraligi jest sporym zaskoczeniem. Mecz w Krakowie miał pokazać czy ostatnie sukcesy były przypadkiem.

Podopieczne Kamila Jaisńskiego od pierwszej minuty narzuciły swój styl gry i już w 12 minucie po strzale Gradeckiej obejmują prowadzenie. Pomimo prób gospodyń, wałbrzyszanki w pełni kontrolowały przebieg spotkania. Brakowało jedynie skuteczności pod bramką rywalek. Do przerwy AZS PWSZ prowadzi 1:0.

W drugiej części gry jej obraz niewiele się zmienił. Gospodynie starały się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafiły pokonać dobrze zorganizowanej drużyny trenera Jasińskiego. Ataki drużyny spod Chełmca były zdecydowanie groźniejsze. Po jednym z dośrodkowań Jaworek do piłki wyskakuje Jelencić, której strzał ląduje w siatce. AZS PWSZ odnosi zasłużone zwycięstwo.

AZS UJ Kraków - AZS PWSZ Wałbrzych 0:2 (0:1)

PWSZ: Antończyk - Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Jelencic - Ratajczak, Dereń, Bezdziecka, Jaworek - Maciukiewicz, Miłek.