Awansowali do finału AMP

środa, 1.6.2016 08:10 691 0

Kolejnym zespołem AZS PWSZ Wałbrzych, który zagra w finale Akademickich Mistrzostw Polski jest drużyna piłkarzy. Podczas turnieju półfinałowego w Opolu wałbrzyscy zawodnicy zajęli czwarte miejsce i wywalczyli prawo gry w finale w Gdańsku pod koniec czerwca.

W turnieju półfinałowym AZS PWSZ pokonał  aktualnego mistrza AWF Katowice 2;1, Uniwersytet Opolski 4:1, zremisował z Akademią Jana Długosza Częstochowa 1:1 i przegrał z AWF Wrocław 2:4. W finałowej czwórce uległ w konkursie rzutów karnych drużynie  Politechniki Opolskiej.

Dla wałbrzyskich piłkarzy jest to piąty awans do finału AMP w ciągu 7 lat. Piłkarze mają na swoim koncie trzy srebrne medale AMP. W tym sezonie drużynę prowadzi Kamil Jasiński.

źródło: PWSZ w Wałbrzychu