komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 22 października 2019

Halki, Filipa

„Bezpieczna droga do szkoły” - policjanci edukują w szkole na Podgórzu

piątek, 20.9.2019 13:31 , komentarze: 0 , odsłony: 100
kategorie artykułu:

Kończy się trzeci tydzień roku szkolnego. Wałbrzyscy policjanci wciąż jednak kontynuują akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie działań funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego odwiedzają znajdujące się w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim placówki oświatowe, uświadamiając najmłodszych, w jaki sposób bezpiecznie chodzić do szkoły i z niej wracać. Tym razem asp. szt. Tomasz Łabędź zawitał do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 znajdującej się w dzielnicy Podgórze.

Funkcjonariusz opowiadał, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg i na jakie niebezpieczeństwa uważać. Podczas spotkania przekazał informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. W trakcie rozmów z dziećmi przedstawił zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych oraz przeprowadził ćwiczenia praktyczne. Nie zabrakło także tematyki prewencyjnej dotyczącej z właściwego zachowania się w stosunku do nieznajomych osób oraz obcych zwierząt.

Przypominamy, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni bezwzględnie stosować się do przepisów. Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i nie wjeżdżać za sygnalizator, kiedy jest to zabronione. Piesi natomiast w porze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek stosować elementy odblaskowe, chyba że poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.  Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni także korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 11 godz temu
poniedziałek, 21.10.2019 13:35
poniedziałek, 21.10.2019 13:16
poniedziałek, 21.10.2019 12:37
poniedziałek, 21.10.2019 09:11
poniedziałek, 21.10.2019 09:09
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT