komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

„Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019” - policyjna akcja na Dolnym Śląsku

środa, 19.6.2019 09:14 , komentarze: 0 , odsłony: 320
kategorie artykułu:

Dolnośląscy policjanci od 19 do 23 czerwca prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne na drogach województwa mające na celu zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu. Szczególną uwagę podczas akcji funkcjonariusze będą zwracać na te wykroczenia popełniane przez kierowców, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych w skutkach wypadków drogowych m. in. niestosowanie się do obowiązujących przepisów i znaków, nadmierną prędkość lub wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, a także jazdę po spożyciu alkoholu. W czwartek policjanci czuwać będą również nad bezpieczeństwem osób biorących udział w procesjach podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała.

Policyjne działania „Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019” rozpoczynają się na drogach Dolnego Śląska porankiem 19 czerwca i potrwają aż do późnych godzin wieczornych 23 czerwca 2019 roku. W planowanej akcji oprócz policjantów pionu ruchu drogowego, weźmie udział również wielu funkcjonariuszy prewencji.

Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym po naszym województwie. Mimo poprawy kultury jazdy oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących zasad na drogach. Do najczęstszych wykroczeń, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych zdarzeń drogowych, należą: nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, usterki techniczne, a także kierowanie pod wpływem alkoholu.

Policjanci będą także monitorować sytuację na drogach i dbać o płynność ruchu, a także natychmiast reagować na zachowania kierowców niezgodne z obowiązującymi przepisami.

Dolnośląscy funkcjonariusze apelują do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę podczas podróży. Przypominają też, że podczas ubiegłorocznego długiego weekendu doszło do 38 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 51 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 128 nietrzeźwych kierowców.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
poniedziałek, 13.7.2020 08:06
piątek, 10.7.2020 10:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz