komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 23 września 2019

Tekli, Boguslawa

Dbajmy o ptaki

niedziela, 25.8.2019 09:35 , komentarze: 0 , odsłony: 141
kategorie artykułu:

Gmina Szczawno-Zdrój podejmuje różnego rodzaju działania związane z ochroną środowiska i bioróżnorodności na terenie uzdrowiska. Jednym z takich działań jest zamontowanie budek lęgowych na 8 budynkach wspólnotowych, które gmina stermomodernizowała na przełomie roku. Inwestycja realizowana była nie tylko po to, żeby poprawić efektywność cieplną i zmniejszyć koszty zużycia energii – pamiętano także o ptakach, które gniazdują pod dachami i w szczelinach elewacji.

Dlatego na każdym z termomodernizowanych budynków – m. in. na ul. Kolejowej, Równoległej, Solickiej, Okrężnej i Sienkiewicza, umieszczone zostały budki lęgowe dla ptaków. Są w kolorze elewacji, więc może nie każdy je zauważył. To domki dla wróbli, jerzyków czy jaskółek, ptaków bardzo pożytecznych zwłaszcza w miastach. Jeden jerzyk dziennie zjada 20.00 komarów i innych owadów, poczciwe wróbelki żywią się też kleszczami. 

Warto pamiętać, by podczas remontu swoich budynków, zamontować takie właśnie budki, bo jerzyki czy jaskółki nie budują gniazd, wybierają szczeliny w budynkach lub poddaszach, w momencie gdy zostają one zlikwidowane lub zamurowane – ptaki giną.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
niedziela, 22.9.2019 19:38
niedziela, 22.9.2019 08:45
niedziela, 22.9.2019 08:20
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki