Inauguracja sezonu sportowego OSK

wtorek, 22.1.2019 10:11 2619 0

20 stycznia br. odbył się jubileuszowy XX Bieg Memoriał Stanisława Kaczmarka, byłego prezesa SM Podzamcze. Bieg, w którym zawodnicy rywalizowali o Puchar EVERY CAN COUNTS, zorganizowany został przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu, Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL oraz Miejskie TKKF.

Bieg rozegrany został na trzech dystansach w następujących kategoriach wiekowych: 2.200 m: M-70, M- 80, dziewczęta do 18 lat, chłopcy do 18 lat, kat VIP i kat. Niepełnosprawni; 4.400 m: K-20, K-30, K-40, K-50, K-60 oraz 6.600 m: M-20, M-30, M-40, M-50, M-60.

Tradycyjnie starterem honorowym biegu był Janusz Karczmarek - syn Stanisława. W trakcie imprezy przeprowadzona została akcja promującą zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia zorganizowana przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wałbrzychu.

Dla uczestników przygotowano niegazowaną naturalną wodę źródlaną w limitowanych puszkach aluminiowych, herbatę oraz bigos.