Dwanaście osób zatrzymanych za przestępstwa narkotykowe

piątek, 7.8.2020 11:09 848 0

Dwanaście osób zostało zatrzymanych w ostatnich dniach za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Dwóch z podejrzanych odpowie również za kradzieże. To wynik działań przeprowadzonych przez policjantów z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. 

3 sierpnia około godziny 17:00 przy ul. Głównej w Wałbrzychu funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali 36-letnią wałbrzyszankę. Kobieta narkotyki ukrywała w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze znaleźli w jednym z pomieszczeń środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać ponad 150 porcji handlowych tego narkotyku.
W tym samym czasie w Czarnym Borze w ręce mundurowych – tym razem z Boguszowa-Gorc –  z narkotykami w postaci marihuany oraz amfetaminy wpadł 43-latek. Mężczyzna w dwóch różnych mieszkaniach uprawniał również konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 15 łodyg w różnej fazie wzrostu oraz aparaturę do hodowli roślin i podręczną wagę, a także mienie należące do pokrzywdzonego w postaci gotówki w kwocie 1400 złotych na poczet przyszłej kary.
Przed godziną 19:00 na ul. Pocztowej w Wałbrzychu zatrzymany przy policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy został 37-latek. Wałbrzyszanin posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Następnie w toku wykonanych z mężczyzną czynności, funkcjonariusze drugiego komisariatu udowodnili podejrzanemu pięciokrotne dokonanie kradzieży elektronarzędzi w sklepach na terenie całego Dolnego Śląska, gdzie starty wyniosły ponad 4,5 tysiąca złotych.

Dzień później - we wtorek po północy - policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dokonali na ul. 11 listopada kontroli drogowej, w trakcie której ujawnili u trojga wałbrzyszan kolejne porcje narkotyków. 23-latek posiadał przy sobie amfetaminę, 30-latka metamfetaminę, a 28-latek środki odurzające w postaci marihuany i środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać łącznie ponad 150 porcji handlowych tych narkotyków.
Przed pierwszą  w nocy w Wałbrzychu na ul. Wrocławskiej w ręce funkcjonariuszy pierwszego komisariatu z  marihuaną wpadł natomiast 20-latek. Mężczyzna dodatkowo odpowie za dwukrotną kradzież w czerwcu tego roku w jednym ze sklepów w dzielnicy Podzamcze artykułów elektronicznych o łącznej wartości ponad 3,5 tysiąca złotych.
Tego samego dnia po południu funkcjonariusze wydziału kryminalnego wałbrzyskiej komendy zatrzymali 40-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który był w posiadaniu amfetaminy oraz marihuany. Po godzinie 17:00 w ręce policjantów prewencji z tej samej jednostki wpadł 32-latek. Mężczyzna posiadał przy sobie substancje psychotropowe w postaci kilku tabletek MDMA.
Nie minęły trzy godziny, a policjanci prewencji zatrzymali kolejne dwie osoby z narkotykami. 28-latka z amfetaminą oraz tabletkami MDMA oraz 21-latka z marihuaną. We wtorek przed północą narkotyki w postaci amfetaminy funkcjonariusze pierwszego komisariatu znaleźli jeszcze przy legitymowanym na ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju 33-letnim wałbrzyszaninie.

Trzem z zatrzymanych mężczyzn za posiadanie większej ilości narkotyków, a także za kradzieże grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyźni objęci zostali dozorem policyjnym. Pozostałym osobom za posiadanie narkotyków 3 lata więzienia. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)