komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

Dzięki pomocy świadka zatrzymali nietrzeźwą kierującą bez uprawnień

czwartek, 17.1.2019 09:04 , komentarze: 0 , odsłony: 1481
kategorie artykułu:

Coraz większa świadomość obywateli, a przy tym chęć współdziałania mieszkańców z Policją przy dbaniu o bezpieczeństwo na drogach, pozwoliły na zatrzymanie przez policjantów ruchu drogowego mającej ponad 2 promile alkoholu w organizmie nietrzeźwej kierującej. Kobieta dodatkowo nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło 15 stycznia około godziny 10:30. Inny uczestnik ruchu drogowego poinformował policjantów o tym, iż samochodem osobowym może jechać nietrzeźwa kobieta, która bez sygnalizowania manewrów na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu zmieniała pasy ruchu oraz na ul. 11 listopada zjechała na przeciwległy pas ruchu o mały włos nie powodując wypadku drogowego. Funkcjonariusze ruchu drogowego szybko ruszyli z pomocą i ostatecznie zatrzymali kobietę na ul. Piłsudskiego. 

Policjanci ustalili, że 52-letnia mieszkanka Wałbrzycha znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało 2,04 promila alkoholu w jej organizmie. Ponadto podczas legitymowania funkcjonariusze potwierdzili, że kierująca nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Kobieta za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. 

Przypomnijmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza tą dotkliwą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. 

Zwracamy się  więc po raz kolejny z apelem. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji (lub przekazać informacje pod numerem alarmowym 112), który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Każde zdarzenie z nietrzeźwym kierującym może przecież zakończyć się tragedią dla jego uczestników.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


czwartek, 18.4.2019 09:11
wtorek, 16.4.2019 00:00
poniedziałek, 15.4.2019 10:14
środa, 10.4.2019 09:36
wtorek, 9.4.2019 09:13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki