EURO 2016 w PSP nr 15 w Wałbrzychu

wtorek, 5.7.2016 09:47 1427 0

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu na czas Euro 2016 powstała Strefa Kibica. Uczniowie na bieżąco śledzili poczynania naszych kadrowiczów. 1/8 finału z udziałem Polaków to była doskonała okazja do wspólnego oglądania meczu. Zapraszamy na powtórkę z tego wydarzenia.

W Saint-Etienne pogoda doskonała do gry w piłkę. Temperatura wynosi 22 stopnie, w Wałbrzychu temperatura powietrza odpowiada temperaturze nastrojów kibiców – 31 stopni w cieniu.

Drużyna Kibiców doskonale przygotowana do gry. Szkoleniowcy zadbali o atmosferę spotkania i wygodę swoich zawodników. Oprawa muzyczna rozbudza apetyty na zwycięstwo.

14:55 – Typujemy wyniki na specjalnie przygotowanej tablicy wyników. Oczywiście wygramy!!!

14: 58 –Zawodnicy zajmują miejsca, jak komu wygodnie - krzesełka, piknikowe koce lub na stojąco.

14:56 - Czas na hymny. Drużyna PSP 15 na stojąco odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

15: 00 – Pierwszy gwizdek sędziego Clattenburga ! Gramy!

1 min. gry - Świetnie rozpoczęli mecz Biało-Czerwoni. Nikt z Drużyny PSP 15 nie może usiedzieć na miejscu. Głośno słychać skandowanie : Polska! Polska!

39 min. gry – Błaszczykowski zdobywa bramkę dla Polaków. Kibice z PSP 15 szaleją z radości. Chłopcy skaczą, dziewczyny piszczą! Wszyscy mają zdarte głosy.

54 min. gry – Kończymy pierwszą połowę meczu. Drużyna Kibiców PSP15 korzysta z przerwy, by uzupełnić płyny, witaminy, rozmasować obolałe od ciągłego napięcia mięśnie. Śpiewamy piosenki (nie zabrakło „Zielonych oczu”)

46 min. gry – Zaczynamy drugą połowę meczu. Selekcjonerzy Drużyny Kibiców nie zdecydowali się na wprowadzenie zmian. Rozpoczynamy w pełnym składzie. Napięcie momentami sięga zenitu.

82 min. gry – Tracimy gola. Drużyna Kibiców zamarła... Nikt nie może uwierzyć w to, co się stało. Kibice rozglądają się po sobie z niedowierzaniem. Dziewczyny pytają czy i jak do tego doszło.

94 min. gry – Po doliczonym czasie sędzia odgwizdał koniec drugiej połowy. Będzie dogrywka. Musimy wzmocnić Naszą Drużynę. Do akcji wkraczają trąbki i werble. Falują flagi narodowe i szaliki. Wszyscy śpiewają hymn kibica – Bałkanicę. Rozpoczynamy dogrywkę.

106 min. gry - Szybko rozpoczęli Szwajcarzy i Seferowić uderzał ze skraju pola karnego.

I nagle... nie ma sygnału! Kibice PSP 15 z niedowierzaniem wstają z miejsc. Rozlega się jęk zawodu. Szkoleniowcy nie tracą jednak zimnej krwi. Szybko zgłaszają zmianę w naszej Drużynie Kibiców. Schodzi Internet, który otrzymuje czerwoną kartkę. W jego miejsce wchodzi olbrzymi telewizor. Nasi zawodnicy szybko dopasowują się do nowej strategii gry. Zajmują odpowiednie miejsca. Mecz zostaje wznowiony w nowym składzie.

120 min. gry – Koniec dogrywki! O tym, kto zagra w ćwierćfinale, zadecydują rzuty karne! Kibice PSP 15 wstają z miejsc, wstrzymują oddech… Cóż za napięcie. Gol! Gol! Gol! Polska wygrywa rzuty karne 5 do 4. Polska w ĆWIERĆFINALE PIŁKARSKICH MISTRZOSTW EUROPY! Radość Drużyny Kibiców PSP 15! Brawo Drużyna Kibiców! Brawo szkoleniowcy!

źródło: edu.walbrzych.eu