III Uphill Rogowiec w Głuszycy

poniedziałek, 2.10.2017 18:07 2889 0

Po raz trzeci biegacze górscy zmierzyli się z Rogowcem! Pogoda dopisała, zawodnicy także nie zawiedli, a sportowa atmosfera i dobry humor nikogo nie opuszczał. Zorganizowany 1 październik przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy i Gminę Głuszyca Uphhill Rogowiec  zgromadził na starcie 88 zawodników, którzy mieli do pokonania siedmiokilometrową trasę i 643 metry przewyższeń.  Mimo dość krótkiego dystansu trasa była bardzo wymagająca.  Bieg na szczyt położony 870 m. n.p.m. oferował wszystko, co biegacze górscy lubią najbardziej - długie i strome podbiegi oraz ostre zbiegi. Wytchnieniem i nagrodą w czasie drogi były niesamowite górskie panoramy, które mogli podziwiać zawodnicy.

Zwycięzcą III biegu Uphill Rogowiec został Czech Andrzej Penc ze Starostina, który ukończył bieg z czasem 40:47.9 6:57.7. Drugi był Radosław Boniec (Żary) z czasem 43:29.6 2:41.7 7:25.3. Miejsce trzecie wywalczył głuszyczanin i pomysłodawca biegu- Krzysztof Drzygała, czas: 43:57.3 3:09.4 7:30.0. Wśród kobiet najszybciej dystans pokonała Ewa Błauciak z Tarnowa (Ząbkowicka Grupa Biegowa FRANK) z czasem 50:20.0 8:35.3. Drugą panią na mecie była Kinga Gomołysek z Wrocławia (Matner Running Team) z czasem  51:27.0 1:07.0 8:46.7. Trzecie miejsce wśród kobiet zdobyła Anna Grześkowiak  z Wałbrzycha (Sudeckie Wycieczki Biegowe), czas: 55:14.1 4:54.1 9:25.5. Najlepszą zawodniczką z Głuszycy została Anna Sikorska 59:48.3, a najlepszym głuszyczaninem - Krzysztof Drzygała. Oficjalne wyniki biegu podajemy poniżej.

Gratulujemy wszystkim biegaczom i zapraszamy już dziś na czwartą edycję biegu na szczyt Rogowca, gdzie znajdują się ruiny najwyżej położonego zamku w Polsce.

Po starcie dorosłych zawodników Fundacja Jawor przeprowadziła zawody dla młodych biegaczy. Malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, zabawy na dmuchańcu i z chustą Klanza to atrakcje, które czekały także na najmłodszych w miasteczku zawodów przy Łowisku Pstrąga Złota Woda w Łomnicy w czasie II Festiwalu Pstrąga. Uczestników zabaw dla dzieci właściciele łowiska częstowali swoimi specjałami - pieczoną rybą i słodkościami własnego wyrobu. O muzyczną oprawę wydarzenia zadbała Głuszycka Orkiestra Dęta z kapelmistrzem Eugeniuszem Leciem na czele.