komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 24 maja 2019

Joanny, Zuzanny

Jarmark Średniowieczny na Zamku Grodno

niedziela, 21.4.2019 11:35 , komentarze: 0 , odsłony: 970
kategorie artykułu:

Bractwo Zamku Grodno wraz z Gminą Walim oraz Powiatem Wałbrzyskim mają zaszczyt po raz kolejny zaprosić zarówno brać rekonstruktorską, jak i zainteresowanych średniowieczem turystów, na kolejną odsłonę Jarmarku Średniowiecznego. Tradycyjnie zorganizowany będzie w murach fascynującego i unikatowego Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.

Impreza ma już długą tradycję. XIV Jarmark Średniowieczny kontynuuje ideę z poprzednich lat. Z jednej strony ma być miejscem spotkania, wymiany wiedzy i doświadczeń odtwórców historycznych skupionych w obszarze wczesnego średniowiecza (wikingowie i słowianie), pełnego średniowiecza (okres krucjat) oraz późnego średniowiecza (czasy pełnej zbroi płytowej).
Z drugiej zaś strony jej celem jest ożywienie dawnych dziejów, aby turyści mogli zobaczyć i wręcz dotknąć tego wyjątkowego okresu historycznego i w niecodziennym klimacie spędzić czas z bliskimi.

W trakcie Jarmarku odbywać się będą zarówno pokazy, jak i różnej maści turnieje. Będzie można podziwiać i kupić wytwory rzemiosła z okresu średniowiecza, części z nich nawet spróbować.
Oczywiście nie zabraknie bitwy.
Kto był już naszym gościem na majowych imprezach może spodziewać się podobnych atrakcji. Kto nie był zdecydowanie powinien nas odwiedzić.

Wstęp na teren imprezy jest darmowy, nie mniej zachęcamy także do wejścia na teren muzeum, które jest biletowane i obejmuje przewodnika.

Do zobaczenia w średniowieczu!

źródło: wydarzenie na FB

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 5 godz temu
czwartek, 16.5.2019 09:24
środa, 15.5.2019 11:47
wtorek, 14.5.2019 11:00
niedziela, 12.5.2019 09:40
piątek, 10.5.2019 16:06
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE