komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 25 sierpnia 2019

Luizy, Ludwika

Jedlińscy seniorzy mogą czuć się bezpieczniej

środa, 22.5.2019 10:40 , komentarze: 0 , odsłony: 345
kategorie artykułu:

Szesnastu jedlińskich Seniorów zostało objętych programem rocznej opieki telemedycznej. Seniorzy odebrali z rąk Burmistrza Leszka Orpla „Bransoletki Życia”. Spotkanie odbyło się w Pawilonie Zdrojowym.

„Bransoletki Życia” to niewielkie, wodoodporne, proste w obsłudze urządzenia przypominające zegarek. Są wyposażone w czujnik tętna, moduł GPS oraz przycisk SOS. Umożliwiają monitorowanie stanu zdrowia i szybką reakcję w przypadku zagrożenia życia pacjentów. Pacjent, który poczuje się źle, może w każdej chwili nacisnąć alarmowy „Przycisk SOS”, łączący go automatycznie z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24, gdzie całodobowo przez siedem dni w tygodniu wykwalifikowani specjaliści monitorują dane medyczne i w każdej chwili są gotowi wezwać pomoc. Natomiast w przypadkach, gdy pacjent nie może samodzielnie skorzystać z systemu powiadamiania o zagrożeniu możliwie jest zdalne zlokalizowanie jego położenia i skierowanie do niego odpowiednich służb. 
Objęcie jedlińskich Seniorów opieką telemedyczną i wyposażenie ich w „Bransoletki Życia” było możliwe dzięki umowie podpisanej 18 kwietnia br. pomiędzy Gminą Jedlina-Zdrój a firmą Comarch Healthcare. Te najnowocześniejsze rozwiązania są dobitnym świadectwem zarówno innowacyjności samorządu – to pierwszy tego typu projekt na Dolnym Śląsku, jak również troski i dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców. Wyposażenie Seniorów w „Bransoletki Życia” to jeden z elementów programu „Active Senior”, który koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju. Mieszkańcy będą korzystać z usług teleopieki zupełnie bezpłatnie przez okres 12 miesięcy.  
– Bardzo zależy nam na bezpieczeństwie naszych Seniorów. Realizacja tego przedsięwzięcia znakomicie wpisuje się w strategię działań gminy na rzecz osób starszych. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup „Bransoletek Życia” oraz uruchomienie całodobowej zdalnej opieki medycznej. Jesteśmy przekonani, że te innowacyjne rozwiązania podniosą komfort życia mieszkańców – powiedział Leszek Orpel, Burmistrz Jedliny-Zdroju. 

źródło: UM Jedlina-Zdrój

 

Wasze komentarze

piątek, 23.8.2019 13:59
czwartek, 22.8.2019 13:49
czwartek, 22.8.2019 13:47
czwartek, 22.8.2019 11:07
czwartek, 22.8.2019 10:40
czwartek, 22.8.2019 09:19
środa, 21.8.2019 12:27
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki