Kamila Żuk mistrzynią świata juniorów w biathlonie

piątek, 2.3.2018 09:15 1690 0

To był nokaut! Kamila Żuk z Mieroszowa zdobyła złoto Mistrzostw Świata Juniorów w biegu indywidualnym z przewagą ponad trzech minut nad drugą zawodniczką! Na zwycięstwo w tej kategorii wiekowej czekaliśmy od 1973 roku.
Kamila Żuk przyjechała do Otepaa prosto z Pjongczang, gdzie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich. Po pierwszych dwóch strzelaniach, Polka zaliczyła zaledwie dwa niecelne strzały. W drugiej części biegu bezbłędne strzelanie i fenomenalna forma biegowa pozwoliła jej zdobyć złoty medal z rzadko spotykaną w biathlonie przewagą, ponad trzech minut nad drugą z zawodniczek!

Pozostałe zawodniczki zajęły dalsze miejsca. Kamila Cichoń była 19-ta. Natalia Tomaszewska sklasyfikowana została na 25. pozycji.