komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 19 lipca 2019

Wincentego, Wodzislawa

Powstaje kładka nad Jeziorem Bystrzyckim

poniedziałek, 13.5.2019 14:03 , komentarze: 5 , odsłony: 1851
kategorie artykułu:

Kładka nad Jeziorem Bystrzyckim jest częścią nowego projektu realizowanego przez Gminę Walim pn. „Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej "Choina" i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim”

Nowa kładka  będzie miała konstrukcję wstęgową,  powstaje ona według projektu opracowanego przez zespół Badawczo-Projektowy “Mosty-Wrocław” pod kierownictwem prof. Jana Biliszczuka z Politechniki Wrocławskiej. Długość jej będzie wynosić  126 m  a szerokość od 2,4 do 4,9 m.  

Chcecie zobaczyć jak ona powstaje? Właśnie dzisiaj firma realizująca projekt zaczyna układać elementy kładki. Prace można obserwować na żywo,  dzięki kamerze internetowej dostępnej na www.zamekgrodno.pl.

 

Wasze komentarze

Z tego wiszącego mostu Zagórz był znany w całej Polsce wśród barci petetekowskiej.To była wizytówka pochodzenia podczas spotkań na szlaku. Był jedną z bardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych, oprócz zamku Grodno i zamku Książ w tym rejonie Dolnego Ślaska. Fundatorem mostu była Huta Kryształu Krzysztof. Niestety, dzika prywatyzacja bezpowrotnie zniszczyła i jedno i drugie.Szkoda i żal.Ta nowa, betonowa kładka to most jak most, jeden z dziesiątków nad rzekami .
wtorek, 14.05.2019 06:18 autor: przewodnik

dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 2 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 18.7.2019 09:53
czwartek, 18.7.2019 08:49
1
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT