Festiwal sera za nami

poniedziałek, 19.8.2019 10:00 933 0

Od 13 lat w Gminie Walim, 15 sierpnia smakosze sera mają swoje święto. Dziećmorowice, już po raz trzynasty zamieniły się w stolicę serów podczas Festiwalu Sera, który zorganizowała Gmina Walim  wraz z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz Karczmą Góralską. Uczestnicy wydarzenia mogli z bliska przyjrzeć się efektom pracy serowarów, spróbować różnych gatunków sera oraz skorzystać z usług rękodzielników. Jak zawsze, wielkim wzięciem cieszyła się zupa serowa, tradycyjnie serwowana przez Wójta Gminy Adama Hausmana

W niezwykłej atmosferze i unoszącym się aromacie lubczyku, wójt wydał  565 porcji zupy. Tegoroczny Festiwal, jak wszystkie poprzednie, obfitował w znakomite sery i potrawy z sera, bo też taka jest jego rola. Tradycją jest, że w trakcie festiwalu odbywają się dwa konkursy – na najlepszy ser i najlepszą potrawę z sera.

Jury nie miało łatwego zadania w wyborze najlepszej potrawy. W kategorii producent sera najlepszy okazał się pan Andrzej  Rokicki. Wójt Adam Hausman osobiście podziękował wszystkim serowarom za uczestnictwo w festiwalu. I miejsce, w konkursie na najlepszą potrawę, i bon od Wójta Gminy Walim na kwotę 2.000,00 zł z przeznaczeniem na wyjazd turystyczny, przyznano pani Małgorzacie Domagała – Jabłońskiej, II miejsce i bon na 500,00 zł „wygotowała” sobie pani Teresa Tarnowska, a miejsce III i bon na 300 zł otrzymała pani Joanna Zacharska – Błaszczyk. Jury wyróżnienie przyznało panu Marcinowi Madziarze, a bonem  o wartości 1000,00 zł Rada Gminy Walim wyróżniła Panią Stanisławę Skowrońską. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za udział w konkursie. 

Atrakcją wieczoru był występ Nowatora, przy którym każdy mógł wrzucić na luz.  Do tańca grał  także zespół LASER. Muzykę taneczną serwował Dj Tommy. Wystąpił też Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny “CIOBANASUL” z Rumunii. Ten wspaniały czas dane nam było spędzić z przyjaciółmi z gminy Wolin, bowiem festiwal odwiedziła burmistrz Wolina oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej. 

 UM Walim

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz