Koszykarze zdeklasowali beniaminka

niedziela, 1.10.2017 20:57 1334 0

Pierwszy mecz przed własną publicznością wzbudził wśród kibiców spore zainteresowanie. Dla sporej części fanów ceny biletów były zbyt wysokie, a przedsezonowa forma miejscowego zespołu, nie pozwalała im zmienić zdania, to po zakończeniu pojedynku z beniaminkiem z Pleszewa, nie było powodów do narzekania.

Mecz od początku był emocjonujący. W miarę rozwoju sytuacji wałbrzyszanie podkręcali lub zwalniali tempo. Ta wyraźna arytmia gry chwilami pozwalała prowadzić grę narzucając fragmentami swój styl gry. Do przerwy jednopunktowe prowadzenie gospodarzy i nieco lepsza gra gości w końcówce drugiej kwarty zaskoczyła zebranych kibiców.

To co jednak pokazali biało-niebiescy w trzeciej kwarcie było najlepszym prezentem dla zebranych w hali fanów. Widowiskowa gra i fenomenalna skuteczność zarówno w ataku jak i w obronie dała Górnikowi olbrzymią przewagę i komfort gry. Ostatnia kwarta to kontrola poczynań rywala na boisku i dwudziestopunktowa wygrana stała się faktem.

Górnik Trans.eu Wałbrzych  - Kosz Pleszew 85:65 (19:18, 14:14, 34:9, 18:24)

Górnik: Kruszczyński 21 (4x3), Ratajczak 17, Wróbel 13, Glapiński 12 (7 as), Makarczuk 11 (3x3), Krzywdziński 5, Durski 4. Kaczuga 2, Szymański 0.

Pleszew: R. Urbaniak 13, A. Urbaniak 12, Ziółkowski 9, Mowlik 8, Pawlik 2, Zyber 2, Kikowski 2, Mrówczyński 1, Walczak 0, Dekiert 0.