Najlepsze sposoby nauki języka angielskiego dla dorosłych

czwartek, 22.8.2019 08:52 526 0

Język angielski jest najpopularniejszym na świecie językiem obcym, dlatego jego komunikatywna znajomość daje ogromną swobodę porozumiewania się na całym świecie. Nie bez powodu angielski nazywany jest językiem korporacyjnym. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się międzynarodowe zespoły, niezbędna jest znajomość języka angielskiego. Wiele osób szuka sprawdzonych metod nauki języka, które pozwolą podnieść kompetencje komunikacyjne. Oczywiście świetnym sposobem na naukę jest kurs języka angielskiego. Warto jednak pamiętać, że istnieje jeszcze kilka  innych metod, które rzeczywiście ułatwiają przyswojenie języka obcego i świetnie sprawdzają się u dzieci i osób dorosłych.

Oglądanie filmów

W nauce języka obcego ważne jest oswajanie się z nim w każdej wolnej chwili. Obce słowa i zwroty muszą stać się naturalne dla naszego mózgu. Początkowo zrozumienie dialogów w filmach czy audycjach jest kłopotliwe i obniża poziom motywacji do dalszej nauki. Trzeba jednak wykazać się wytrwałością i regularnie słuchać języka obcego używanego w codziennych sytuacjach. Po pewnym czasie, umysł przyzwyczai się do brzmienia wyrazów i zacznie coraz lepiej radzić sobie z obcymi słowami. W sieci dostępnych jest wiele kanałów z filmami i bajkami w języku angielskim. Ogromną bazę materiałów posiada You Tube i Netflix. Internet daje wiele możliwości, nauka angielskiego wcale nie musi być trudna i uciążliwa. Bardzo dobrym pomysłem jest oglądanie filmów z angielskimi napisami. Pomagają one w początkowej fazie nauki zrozumieć dialogi i oswoić się z nowymi słowami. Odradza się korzystanie z polskich napisów, bo rozpraszają one uwagę i nie pozwalają skupić się na języku angielskim.

Rozmowy z native speakerami

Jeśli chcemy swobodnie komunikować się w języku angielskim, musimy zacząć go używać. Jedyną skuteczną metodą jest rozmowa z drugim człowiekiem. Świetnym pomysłem na podniesienie swoim umiejętności konwersacyjnych jest uczęszczanie do Wioski językowej dla dorosłych: https://angloville.pl/kursy-dla-doroslych/. Szkoła angielskiego działa w Polsce i za granicą, daje ona możliwość oswojenia się z językiem w codziennym życiu. Zajęcia opierają się na ciągłych konwersacjach z native speakerami. Dzięki konieczności używania języka obcego, można w prosty sposób pokonać bariery i strach przed mówieniem po angielsku.

Słuchanie radia i czytanie po angielsku

Skuteczną metodą nauki języka obcego jest także słuchanie radia i czytanie w języku angielskim. Bardzo wiele materiałów proponuje radio BBC. Na stronie internetowej, można znaleźć audycje o różnorodnej tematyce. Warto dostosować programy do swoich umiejętności i stopniowo zwiększać ich poziom trudności. Najlepiej jest rozpocząć od audycji dla dzieci oraz programów komediowych. Najtrudniejsze zwroty i słowa zawierają słuchowiska historyczne i specjalistyczne np. o medycynie, prawie czy ekonomii. Świetnym uzupełnieniem nauki jest czytanie w języku angielskim. Na rynku dostępne są książki specjalnie stworzone dla uczących się języka obcego. Pozycje tego rodzaju zawierają słowniki z trudniejszymi słówkami i zwrotami.

Artykuł powstał we współpracy z angloville.pl
https://cdn.pixabay.com/photo/2017/08/01/00/38/laptop-2562325_960_720.jpg

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz