komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 11 grudnia 2019

Damazego, Waldemara

Nietrzeźwy kierujący uderzył w betonową konstrukcję ronda

sobota, 13.7.2019 06:30 , komentarze: 0 , odsłony: 727
kategorie artykułu:

38-letni mieszkaniec Jerzmanic-Zdroju sprawcą zdarzenia drogowego na ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. Mężczyzna w czwartkową noc wjeżdżając samochodem osobowym na rondo uderzył w jego betonową konstrukcję. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas wykonywania czynności ustalili, że kierujący w momencie zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

11 lipca około godziny 2:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na rondzie w Szczawnie-Zdroju na ul. Łączyńskiego. W zdarzeniu miał wziąć udział jeden samochód, ale według zgłaszającego jego kierowca mógł być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze szybko udali się na miejsce i podczas wykonywania czynności wyczuli od sprawcy woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości mając ponad 2 promile alkoholu we krwi. Mundurowi odebrali mieszkańcowi powiatu złotoryjskiego prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu. Pojazd umieszczony został natomiast na parkingu strzeżonym na koszt kierującego. Za popełnione przestępstwo 38-latka czeka teraz długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna może także trafić za kraty więzienia na 2 lata.

Po raz kolejny wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, które przekaże informacje dyżurnemu Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol – tak jak to było w podanym powyżej przypadku. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki