komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 marca 2019

Pelagii, Oktawiana

Odpowie za kradzież kieszonkową oraz kradzieże z włamaniami na konto bankowe

wtorek, 8.1.2019 13:52 , komentarze: 1 , odsłony: 451
kategorie artykułu:

Kolejny złodziej trafił w ręce policjantów Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. 37-letni mężczyzna odpowie przed sądem za tzw. kradzież kieszonkową oraz kradzieże z włamaniami na konto bankowe.

W połowie grudnia zeszłego roku 37-letni wałbrzyszanin wykorzystał nieuwagę innego mieszkańca Wałbrzycha i przy ulicy Beethovena dokonał kradzieży saszetki, w której były dokumenty oraz karty bankomatowe. Pokrzywdzony mężczyzna sprawę zgłosił policjantom drugiego komisariatu, którzy realizując informacje własne zatrzymali przestępcę w poprzedni czwartek przy ul. Pocztowej w Wałbrzychu. 

37-latek w trakcie czynności procesowych przyznał się dodatkowo do 4-krotnego skorzystania z jednej z kart bankomatowych, poprzez wykonanie transakcji zbliżeniowych, oraz 8-krotnego usiłowania wykorzystania tej karty. Złodziej stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. 

Z uwagi na powyższe zdarzenie wałbrzyscy funkcjonariusze po raz kolejny przypominają:
- Pieniądze, dokumenty, portfele trzymajmy w zamykanej, wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki. Nie korzystajmy z bocznych, zewnętrznych kieszeni, a tym bardziej z tylnej kieszeni spodni
- Większą sumę pieniędzy podzielmy na mniejsze kwoty i włóżmy do kilku kieszeni naszego ubrania.
- Nie nośmy ze sobą większej gotówki, jeżeli nie jest ona nam potrzebna i zwracajmy uwagę, gdzie chowamy kartę płatniczą.
- Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na noszone przez siebie torebki, które złodziej bardzo łatwo może wyrwać
- Unikajmy zatłoczonych miejsc, a jeżeli już w nich jesteśmy, to miejmy oczy dookoła głowy. Nie dajmy się zaskoczyć złodziejom.
- Zwracajmy uwagę, kto za nami idzie i w przypadku podejrzanego zachowania innej osoby, to my podejmijmy decyzję o zatrzymaniu się lub skręceniu w miejsce, w którym jest monitoring. Złodzieje często znają topografie miasta i dokonują kradzieży tam, gdzie nie ma kamer, ani świadków.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


wczoraj, 18 godz temu
czwartek, 21.3.2019 10:35
czwartek, 21.3.2019 10:06
czwartek, 21.3.2019 10:02
czwartek, 21.3.2019 09:37
czwartek, 21.3.2019 09:30
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz