komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 20 marca 2019

Klaudii, Eufemii

Odpowie za kradzież rozbójniczą

wtorek, 8.1.2019 13:54 , komentarze: 1 , odsłony: 487
kategorie artykułu:

Sprawca kradzieży rozbójniczej, do której doszło 21 grudnia poprzedniego roku w markecie przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu, trafił w minioną niedzielę w ręce policjantów prewencji. 24-latek został zatrzymany na innej kradzieży sklepowej w centrum miasta.

6 stycznia policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o ujęciu przez ochronę drogerii znajdującej się przy ul. Mazowieckiej w Wałbrzychu młodego wałbrzyszanina. Mężczyzna usiłował w tym dniu dokonać kradzieży maszynek do golenia. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zdarzenia szybko ustalili, że 24-letni mężczyzna to osoba podejrzewana o popełnienie dwa tygodnie wcześniej przestępstwa kradzieży rozbójniczej. 

Z ustaleń policjantów wynikało, że wałbrzyszanin 21 grudnia tego roku ukradł kilka butelek whisky ze sklepu przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu, a kiedy jeden z pracowników ochrony próbował odebrać mu skradziony towar, przestępca zaatakował pokrzywdzonego uderzając kilkukrotnie pięścią w twarz, a następnie uciekł. 

W trakcie czynności procesowych wykonywanych w poniedziałek przez policjantów drugiego komisariatu podejrzany przyznał się do popełnienia kradzieży rozbójniczej i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.  Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do mieszkańca naszego miasta środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


wczoraj, 9 godz temu
wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 11 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz