Oferty pracy dla obywateli Ukrainy

piątek, 11.3.2022 13:32 520 0

W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę wielu obywateli zdecydowało się na wyjazd z kraju. Osoby, które przyjeżdżają do Wałbrzycha i okolic, pochodzą z różnych regionów Ukrainy, w pierwszej kolejności ewakuują się kobiety i dzieci. Większość z nich ucieka przed wojną w nieznane. Zakończenie konfliktu zbrojnego i stanu wojennego to bardzo długi i nieprzewidywalny proces. Naszym zadaniem jest zapewnienie im bezpiecznego miejsca do życia, możliwości podjęcia legalnej pracy i osiedlenia się rodzin.

W związku z powyższym Gmina Wałbrzych przystąpiła do rozbudowy miejskiego portalu  www.biznes.walbrzych.pl o OFERTY PRACY dla obywateli Ukrainy.

Zwracamy się z prośbą do firm o przesyłanie ofert zatrudnienia dla obywateli z Ukrainy.

Oferta powinna zawierać:

  •  nazwę firmy, adres, numer telefonu, numer identyfikacji podatkowej,
  •  nazwę stanowiska pracy, liczbę wolnych miejsc pracy w ramach stanowiska z uwzględnieniem liczby wolnych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych,
  •  ogólny zakres obowiązków,
  •  miejsce wykonywania pracy,
  •  rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy,
  •  wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto,
  •  datę rozpoczęcia pracy, informację o systemie i rozkładzie czasu pracy, system wynagradzania, wymiar czasu pracy i okres zatrudnienia w przypadku pracy na podstawie umowy o pracę albo okres wykonywania umowy w przypadku umowy cywilnoprawnej,
  •  jakie są oczekiwania wobec kandydatów do pracy, w tym: poziom wykształcenia, umiejętności, uprawnienia, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych z określeniem poziomu ich znajomości.

Oferty w języku polskim (lub również ukraińskim) należy przesłać na adres: k.usarek@um.walbrzych.pl.

Obecnie na www.biznes.walbrzych.pl w zakładce PRACA podpięte są oferty z serwisu Pracuj.pl dot. Wałbrzycha, jednak jest to rozwiązanie tymczasowe, dopóki nie zaczną spływać do nas oferty