komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Otwarcie ogrodu edukacyjnego "Co w trawie piszczy?"

piątek, 14.6.2019 10:55 , komentarze: 0 , odsłony: 759
kategorie artykułu:

12 czerwca o godz. 12.00 Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie dokonał uroczystego otwarcia ogrodu edukacyjnego pn. „Co w lesie piszczy?” zrealizowanego w ramach IX edycji „Funduszu Toyoty – Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat”.

Wśród przybyłych osób znaleźli się: Grzegorz Górski – przedstawiciel firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o., który przeciął symboliczną wstęgę na wejściu do ogrodu, Grzegorz Kruszyński – Wiceprezes Zarządu Fundacji Edukacji Europejskiej, Maria Chmielnicka – Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Mieroszów, Beata Foryś – Kierownik Referatu Oświaty i Kultury, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych z terenu gminy wraz z dziećmi, Leszek Wańczyk – Leśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych, przedstawiciele stowarzyszeń oraz fundacji działających w gminie.

Projekt pn. „Co w lesie piszczy?” miał na celu zagospodarowanie terenu, na którym powstał skrawek lasu ukazujący życie zwierząt i roślin z bliska. Zostały zakupione przyrządy edukacyjne oraz własnoręcznie wykonane elementy krajobrazu leśnego, m.in. nory lisa, domki dla owadów pożytecznych, tropy zwierząt. Ponadto, projekt ma na celu propagowanie wiedzy na temat przyrody. Ma pokazać dzieciom z bliska co kryje w sobie las, że las to dom dla zwierząt i roślin. Beneficjentami projektu będą dzieci ze szkół i przedszkola oraz mieszkańcy Gminy Mieroszów. Zachęcamy nauczycieli oraz rodziców i dziadków (również pradziadków), aby przyprowadzali tutaj swoje pociechy. Jest też miejsce na zorganizowanie pieczenia kiełbasek.

Wartość Projektu pn. „Co w lesie piszczy?” wyniosła ok. 26 000,00 zł z czego dotacja z Funduszu Toyoty opiewa na kwotę 19 778,40 zł. Projekt został zrealizowany przy współudziale uczniów z Zespołu Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu, pracowników firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o., pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie oraz wielu partnerów. 

źródło: FB Gmina Mieroszów

 

Wasze komentarze

czwartek, 9.7.2020 14:36
czwartek, 9.7.2020 09:32
1
środa, 8.7.2020 15:41
środa, 8.7.2020 11:28
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz