komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Podsumowanie policyjnej akcji: 79 wykroczeń, jedno zatrzymane prawo jazdy

środa, 19.6.2019 09:08 , komentarze: 0 , odsłony: 442
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podsumowali akcje przeprowadzone na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Funkcjonariusze zwalczając agresywne zachowania na drogach ujawnili podczas jednego dnia m.in. 79 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością. Jeden z kierujących utracił uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie jej o 52 km/h na obszarze zabudowanym.

Udział w obu akcjach wzięło 28 policjantów wałbrzyskiej „drogówki”. Łącznie dokonali oni kontroli 118 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 79 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Jeden z kierujących utracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze 8-krotnie kontrolowali kierujących w związku z niestosowaniem się przez nich do znaków lub sygnałów drogowych, a także zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która na ul. Zakopiańskiej jechała samochodem osobowym mając 0,63 promila alkoholu w organizmie.
Przypomnijmy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 500 złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia. Tym, którzy przekroczą prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h policjant podczas kontroli odbierze prawo jazdy za pokwitowaniem, a właściwy miejscowo starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierującego do zwrotu prawa jazdy,  jeżeli dokument ten nie został zatrzymany podczas kontroli.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
poniedziałek, 13.7.2020 08:06
piątek, 10.7.2020 10:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki