Podwójny sukces boguszowskiego policjanta podczas zawodów wędkarskich

czwartek, 19.9.2019 11:45 1034 0

Nad zbiornikiem zaporowym Bukówka w powiecie kamiennogórskim odbyły się Międzynarodowe Otwarte Zawody Gruntowe „Dziki MegaBaits - Bukówka 2019” oraz Mistrzostwa Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Kamienna Góra „Miasto”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że udział w nich wziął policjant boguszowskiego komisariatu mł. asp. Arkadiusz Rusiecki, który uplasował się na czołowych miejscach obu klasyfikacji. Funkcjonariusz stanął na najwyższym oraz trzecim stopniu podium.

W zawodach pokazali się czołowi wędkarze startujący od wielu lat w mistrzostwach Polski, a także mistrzowska pięcioosobowa drużyna z Czech. Łącznie w imprezie wzięło udział 59 zawodników.
Sukces nie przyszedł łatwo. Był poprzedzony kilkudniowymi przygotowaniami, podczas których Arkadiusz Rusiecki skrupulatnie „czytał” upodobania ryb pływających w Bukówce. Wiedza zdobyta podczas treningów przerodziła się w bardzo doby wynik. Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Boguszowie-Gorcach zajął wysokie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Międzynarodowych Otwartych Zawodów Gruntowych „Dziki MegaBaits - Bukówka 2019”, a także 1 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Koła PZW Kamienna Góra "Miasto".
Mł. asp. Arkadiusz Rusiecki - oprócz startów w zawodach - pisze artykuły o tematyce wędkarskiej dla znanej w świecie wędkarskiej firmy „Dragon”. Ponadto jest zaangażowany w działalność koła z Kamiennej Góry, gdzie pełni funkcję prezesa.

źródło: KMP w Wałbrzychu