komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Straż Miejska edukuje za pomocą autochodzika

środa, 22.5.2019 09:21 , komentarze: 0 , odsłony: 300
kategorie artykułu:

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, to powiedzenie ma jak najbardziej zastosowanie przy edukacji najmłodszych w sferze przygotowania do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wkrótce ruszą zajęcia z najmłodszymi z wykorzystaniem „Autochodzika”. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo naszych dzieci. W domu rodzice, w szkole pedagodzy, również i my, strażnicy miejscy stale powtarzamy najmłodszym zasady bezpieczeństwa. Nie zawsze jednak za pomocą suchych faktów można odpowiednio wpłynąć na wyobraźnię szczególnie tego młodego pokolenia. To właśnie z myślą o nich wzbogaciliśmy nasze pomoce dydaktyczne o autochodzik.

Autochodzik - Miasteczko Umiejętności Drogowych - zestaw edukacyjny do nauki zasad ruchu drogowego poprzez zabawę. Dzieci będą miały okazję uczyć się, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Pomocne będą elementy miasteczka drogowego wykonane ze specjalnych tkanin wypełnionych gąbką. Co ciekawe elementy te można zakładać na siebie i przykładowo, aby nałożyć na siebie atrapę samochodu należy zapiąć wcześniej pasy. W skład miasteczka wchodzą znaki drogowe, sygnalizatory, elementy takie jak słupki, pachołki i zebra. Całość przystosowana jest do wykorzystania w przedszkolach oraz w wychowaniu wczesnoszkolnym. Poprzez zabawę dzieci będą miały okazję edukować się w obszarze pojęć dotyczących komunikacji drogowej i tego, co dzieje się m.in. na ulicy.
Celem programu jest budowanie z jednej strony świadomości zagrożeń, na które narażone są dzieci, z drugiej zaś właściwych na nie reakcji. Budowanie właściwych nawyków staje się kluczem do utrwalenia prawidłowych postaw na drodze w przyszłości.

źródło: Straż Miejska w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

czwartek, 9.7.2020 14:36
czwartek, 9.7.2020 09:32
1
środa, 8.7.2020 15:41
środa, 8.7.2020 11:28
poniedziałek, 6.7.2020 09:09
1
sobota, 4.7.2020 11:15
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele