komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Tarcza antykryzysowa w regionach. Blisko 2 mld zł dla Dolnego Śląska

wtorek, 9.6.2020 10:03 , komentarze: 0 , odsłony: 312
kategorie artykułu:

Blisko 2 miliardy złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego w ramach różnych instrumentów tarczy antykryzysowej. – Naszą intencją jest ochrona jak największej liczby miejsc pracy. Robimy wszystko, żeby firmy otrzymywały wsparcie jak najszybciej to możliwe – powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej we Wrocławiu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ministerstwo Rodziny rozpoczęło cykl regionalnych konferencji i spotkań z przedsiębiorcami, którzy otrzymali wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. W Jaworzynie Śląskiej, Dzierżoniowie i we Wrocławiu minister Marlena Maląg o działaniu tarczy antykryzysowej rozmawiała m.in. z wojewodą dolnośląskim Jarosławem Obremskim i przedstawicielami firm Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” Spółka z o.o. oraz Libra Sp. z o.o. Podczas poniedziałkowej wizyty na Dolnym Śląsku szefowa resortu rodziny spotkała się też m.in. z dyrektorem i pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy. 

– W takcie poszczególnych spotkań podsumowujemy realizację wsparcia z tarczy antykryzysowej w województwach, a także rozmawiamy z przedstawicielami firm na temat pomocy, jaką otrzymują, oraz bieżącej sytuacji i ich potrzeb. Spotykamy się również z wojewodami. Chcemy bliżej przyjrzeć się sytuacji w regionach – mówi minister Marlena Maląg.

Miliardy na ochronę miejsc pracy

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że z tytułu rożnych instrumentów wsparcia przewidzianych w tarczy antykryzysowej do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło już ok. 22,8 mld złotych.

- Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele firm myślało o redukcji zespołów. Wsparcie z rządowego programu „Tarcza antykryzysowa” umożliwiło nie tylko utrzymanie obecnego zatrudnienia, ale także rozpoczęcie procesów inwestycyjnych – mówił podczas konferencji Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski

Na Dolnym Śląsku kwota wsparcia osiągnęła poziom ponad 1,96 mld złotych. Przeznaczono:

  •        596,5 mln złotych ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na ochronę ponad 143 tys. miejsc pracy
  •        Ponad 503 mln złotych przyznanych pożyczek dla mikroprzedsiębiorców
  •        Prawie 126 mln złotych dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla firm i organizacji zatrudniających 23,3 tys. osób
  •        Blisko 200 mln złotych na świadczenia postojowe dla ok. 102,3 tys. osób.
  •        Zwolnienie ze składek ZUS na kwotę ponad 538 mln zł.

– To realna pomoc na ochronę miejsc pracy. Tarcza daje firmom narzędzia do przetrwania w tym trudnym okresie. Zależy nam na tym, żeby wsparcie trafiało do firm jak najszybciej – powiedziała minister rodziny.

Ostatnim z punktów poniedziałkowej wizyty minister Marleny Maląg było podpisanie z Wojewodą Dolnośląskim umowy partnerskiej w sprawie realizacji projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii  COVID-19” oraz umów w ramach programów: „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2020 i „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 13.7.2020 09:20
poniedziałek, 6.7.2020 09:34
sobota, 4.7.2020 11:00
piątek, 3.7.2020 08:52
poniedziałek, 29.6.2020 10:57
4
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz