komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 27 października 2020

Iwony, Sabiny


„Trzeźwy poranek” i trzech kierujących pod wpływem alkoholu

wtorek, 15.9.2020 11:53 , komentarze: 0 , odsłony: 201
kategorie artykułu:

14 września policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących, którzy wsiedli „za kółko” swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Wieczorem w ręce mundurowych wpadł jeszcze jeden nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego – tego dnia rekordzista - który miał ponad 1,70 promila alkoholu w organizmie.

Ponad 330 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w poniedziałkowy poranek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w godzinach od 5 do 9 w rejonie skrzyżowania ulic Orkana z Piotrowskiego w Wałbrzychu.

W grupie wszystkich przebadanych osób był 41-letni boguszowianin, który prowadził o godzinie 6:10 samochód osobowy mając ponad promil alkoholu w organizmie. U drugiego kierującego jadącego pojazdem „na podwójnym gazie”  – 51-letniego mieszkańca Wałbrzycha - badanie wykazało blisko 0,5 promila tej substancji w organizmie. Trzeci uczestnik ruchu drogowego wpadł przed godziną 7:00. W przypadku 50-letniego wałbrzyszanina urządzenie również wskazało blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W poniedziałek policjanci prewencji drugiego komisariatu zatrzymali jeszcze na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu 63-latka. Mężczyzna ledwo stał na nogach, a badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,70 promila alkoholu. Wszystkim kierującym w momencie kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Okazuje się, że pomimo kolejnych apeli mieszkańcy Wąłbrzycha oraz podróżujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i kierują pojazdami pod wpływem alkoholu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zapowiadają kolejne tego typu akcje na terenie Wałbrzycha i gmin ościennych.

Przypomnijmy, że za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 26.10.2020 12:24
poniedziałek, 19.10.2020 15:41
poniedziałek, 19.10.2020 09:38
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz