Trzy medale dla wałbrzyskiego policjanta w zawodach wyciskania sztangi leżąc

wtorek, 31.5.2022 09:05 490 0

Z dwoma srebrnymi medalami indywidualnie wrócił mł. asp. Łukasz Wółkiewicz z V Otwartych Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW, które były przy okazji VIII Mistrzostwami Polski Służb Mundurowych w tej dyscyplinie. Policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dzięki zdobytemu wcześniej powołaniu w zawodach reprezentował Komendę Główną Policji, z którą zdobył także złoty medal drużynowo. Impreza sportowa tydzień temu odbyła się we Wrocławiu.

Mł. asp. Łukasz Wółkiewicz wrócił do rywalizacji sportowej po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, jednak łącznie ten rodzaj sportu siłowego trenuje już od 20 lat i na co dzień należy do Klubu Sportowego Team Wrocław. W swoim dorobku ma zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 23, Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Pucharze Polski. Wielokrotnie stawał także na niższych stopniach podium.

W rozegranych kilka dni temu mistrzostwach wystartowało łącznie 200 zawodników i zawodniczek. Poza zawodnikami z Polski do turnieju zgłosili się także mundurowi sportowcy ze Ukrainy. W kategorii 75 kg wałbrzyski funkcjonariusz w obu zestawieniach zajął drugie miejsca, podnosząc w drugiej próbie ciężar 167,5 kg. Sierż. szt. Łukasz Wółkewicz został także wyróżniony i otrzymał powołanie do reprezentacji Komendy Głównej Policji. I to właśnie z tym zespołem stanął we Wrocławiu także na najwyższym stopniu podium.

źródło: KMP w Wałbrzychu