komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 27 października 2020

Iwony, Sabiny


Wałbrzyscy policjanci prowadzą pogadanki z najmłodszymi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”

wtorek, 15.9.2020 11:45 , komentarze: 0 , odsłony: 126
kategorie artykułu:

Za nami drugi tydzień roku szkolnego. Wałbrzyscy policjanci z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku z wprowadzonym na terenie naszego kraju stanem epidemii, wciąż kontynuują akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie działań funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego odwiedzają znajdujące się w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim placówki oświatowe, uświadamiając najmłodszych, w jaki sposób bezpiecznie chodzić do szkoły i z niej wracać. Tym razem dwóch dzielnicowych Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zawitało do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 znajdującego się w dzielnicy Śródmieście.

Funkcjonariusze opowiadali, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg i na jakie niebezpieczeństwa uważać. Podczas spotkania przekazali informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. W trakcie rozmów z dziećmi przedstawili zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych oraz przeprowadzili ćwiczenia praktyczne. Nie zabrakło także tematyki prewencyjnej dotyczącej właściwego zachowania się w stosunku do nieznajomych osób oraz obcych zwierząt.

Przypominamy, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni bezwzględnie stosować się do przepisów. Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i nie wjeżdżać za sygnalizator, kiedy jest to zabronione. Piesi natomiast w porze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek stosować elementy odblaskowe, chyba że poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.  Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni także korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej.

źrodło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 26.10.2020 12:24
poniedziałek, 19.10.2020 15:41
poniedziałek, 19.10.2020 09:38
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele