komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Wałbrzyscy policjanci zwycięzcami V Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej

środa, 19.6.2019 09:12 , komentarze: 0 , odsłony: 604
kategorie artykułu:

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zaprezentowali się w miniony piątek w V Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej, który odbył się w Jaworze. Funkcjonariusze dotarli do finału, w którym to wygrali 4:1 z zespołem Techników Kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. W trakcie zawodów zorganizowana została także zbiórka na leczenie 1,5 rocznego chłopca cierpiącego na niewydolność nerek. Zebranych zostało łącznie ponad 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Jawora systematycznie włączają się w pomoc chorym i potrzebującym dzieciom, dlatego po raz kolejny zaprosili do wspólnego działania swoich kolegów z całego Dolnego Śląska, a także gościnnie reprezentację Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Do boju nie tylko o zwycięstwo na murawie, lecz również o wsparcie ciężko chorego Alanka Hubisz stanęły oprócz WSPol drużyny reprezentujące CBŚP z Jeleniej Góry, Wydział Kryminalny KWP we Wrocławiu, Oddziały Prewencji Policji we Wrocławiu, Komendy Miejskie Policji w Wałbrzychu, Legnicy, Jeleniej Górze i Wrocławiu oraz Komendy Powiatowe Policji z Kamiennej Góry, Oleśnicy, Świdnicy, Trzebnicy, Środy Śl., Oławy, Strzelina, Ząbkowic Śl., Zgorzelca, Złotoryi, Lwówka Śl. i oczywiście Jawora. Łącznie 200 zawodników.

Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili. Na murawie zwyciężyli policjanci z KMP w Wałbrzychu pokonując w finale drużynę Techników Kryminalistyki z KMP we Wrocławiu. Na najniższym stopniu podium znaleźli się funkcjonariusze z KPP w Świdnicy. Dodatkowo wyróżniono pucharami oraz nagrodami piłkarzy i zespoły w 14 kategoriach indywidualnych. Najszybciej strzeloną bramkę w turnieju zdobył wałbrzyski policjant – Błażej Gromniak.

Warto podkreślić, że wszyscy tego dnia grali w jednej drużynie, której celem była pomoc choremu chłopcu. Dlatego po turnieju przystąpiono do zakupu cegiełek i licytacji prowadzonych przez członków stowarzyszenia „Damy radę”. Funkcjonariusze i zaproszeni goście otworzyli nie tylko swoje serca, lecz również portfele, bowiem zebrano na miejscu kwotę aż 30120,23 złotych, która zostanie przeznaczona na leczenie Alanka Hubisza.

Chociaż V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej „Policja – Dzieciom” przeszedł do historii, funkcjonariusze z Jawora deklarują kontynuowanie tej szczytnej inicjatywy. Kierując się dewizą „Gramy – Pomagamy” zapewniają, że za rok spotkają się w jeszcze większym gronie podczas VI Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej, pragnąc pomóc kolejnej osobie, która będzie potrzebowała wsparcia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
poniedziałek, 13.7.2020 13:10
poniedziałek, 13.7.2020 08:06
piątek, 10.7.2020 10:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki