komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 marca 2019

Pelagii, Oktawiana

Wałbrzyskie ścieżki architektury - fascynująca przygoda

sobota, 22.12.2018 20:14 , komentarze: 0 , odsłony: 845
kategorie artykułu:

"Wałbrzyskie Ścieżki Architektury" to nowa, ekscytująca gra planszowa stworzona przez uczniów szkół Aglomeracji Wałbrzyskiej pod kierunkiem pracowników Zamku Książ w Wałbrzychu. 

Projekt "Wałbrzyskie Ścieżki Architektury", realizowany był od początku maja br. Składał się z kilku uzupełniających się działań, m.in. warsztatów tematycznych, wycieczek terenowych i spotkań z ekspertami.

-Projekt rozpoczął się od warsztatów, na których młodzież zapoznała się z historią architektury na przykładach obiektów zabytków i ważnych dla krajobrazu w Aglomeracji Wałbrzyskiej. We wrześniu zorganizowany został konkurs w szkołach Aglomeracji Wałbrzyskiej, którego 30 laureatów wzięło udział w dalszej części projektu, w której zorganizowane zostały wyjazdy studyjne i warsztaty projektowe – powiedział koordynator projektu Maciej Meissner z działu turystyki i kultury Zamku Książ w Wałbrzychu.

 

Efektem pracy młodzieży jest mapa interaktywna dostępna pod adresem: www.ksiaz.walbrzych.pl/mapawsa oraz gra planszowa o zabytkach architektury i historii Aglomeracji Wałbrzyskiej. W czasie świąt tą ekscytującą grą mogą ciszyć się nieliczni - przede wszystkim ci, którzy ją tworzyli bowiem gra trafi do regularnej sprzedaży w przyszłym roku, gdy wyczerpie się pula egzemplarzy dofinansowanych ze środków ministerialnych.

Zwycięzcy spotkali się  w Zamku Książ z prezes zamku Anną Żabską oraz wice-prezydent Wałbrzycha    dr Sylwią Bielawską, które wręczyły uczestnikom projektu, opiekunom i koordynatorom pamiątkowe dyplomy oraz pierwsze egzemplarze gry.

Gra planszowa zostanie rozdystrybuowana do szkół i instytucji kultury Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wartość projektu to ponad 62 tys. zł, z czego dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosło 46 tys. zł, a wkład własny Zamku Książ ponad 16 tys. zł.

 

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele