Wieczór detektywów i spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem

dzisiaj, 5 godz temu 0

Już wiecie, że „Nie czytać to zbrodnia”! Biblioteka pod Atlantami kontynuuje śledztwo i zaprasza na kolejną odsłonę dochodzenia!

22 maja o godzinie 17:00 w Multimedialnej Filii Bibliotecznej (Podzamcze | ul. Kasztelańska 7) przesłuchamy Krzysztofa Koziołka – autora trylogii „Imię Pani”, „Już nie żyjesz”, czy „Biały pył. Piekło na K2”.

Krzysztof Koziołek – znany jako Bookman, czyli człowiek w najbardziej kryminalnym płaszczu na świecie uszytym z okładek książek.

Autor 27 powieści sensacyjnych, kryminalnych i thrillerów. Są wśród nich m.in. kryminały retro oraz w stylu skandynawskim.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Nie czytać to zbrodnia”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Wieczór Detektywów

Zapraszamy na „Wieczór Detektywów”! Już 23 maja w Multimedialnej Filii Bibliotecznej (Podzamcze | ul. Kasztelańska 7) od godz. 16:00 do 20:00! To wydarzenie przygotowane dla młodzieży w wieku 13+.

Gościem specjalnym będzie Krzysztof Koziołek – pisarz i dziennikarz, pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i posiadacz płaszcza z książek.

W programie:

godz. 16:00 – Krzysztof Koziołek – spotkanie autorskie pt. „Kryminalna zbrodnia w kuchni”
godz. 18:00 – warsztaty pisania kryminałów* „Literacka bestia nadchodzi” prowadzone przez Krzysztofa Koziołka
godz. 18:00 – warsztaty detektywistyczne* „Na tropie zbrodni”
*Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 74 640 12 57

Dodatkową atrakcją imprezy będzie gra kryminalna „Kroniki Zbrodni” i gadżety przygotowane przez partnera wydarzenia – Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi – Filia w Szczawnie-Zdroju.

Gra „Kroniki Zbrodni” – Gracze wcielają się w śledczych próbujących rozwiązać przestępstwa – morderstwa, porwania i inne zagadki kryminalne. Gra łączy planszówkę z aplikacją mobilną, wykorzystując technologię QR kodów i rzeczywistości rozszerzonej (VR). Gracze przesłuchują świadków, przeszukują miejsca zbrodni i analizują dowody, skanując odpowiednie elementy. Każdy scenariusz to osobna historia, a niektóre są ze sobą powiązane w większe kampanie.

Alkogogle

Symulują rozmyty obraz, który przypomina widzenie osoby będącej pod wpływem alkoholu. Okulary te pokazują, jak zaburzona jest percepcja wzrokowa oraz orientacja przestrzenna po spożyciu alkoholu. Przypominają o spowolnieniu reakcji i trudności w ocenie odległości, które pojawiają się po wypiciu alkoholu.

Narkogogle

Symulują efekty zażywania narkotyków lub przedawkowania leków. Użytkownicy doświadczają zaburzeń percepcji, takich jak: dezorientacja, problemy z pamięcią, zawroty głowy, zmienione postrzeganie przestrzeni czy zniekształcenie obrazu. Okulary te mogą również symulować uczucie euforii, które pojawia się po zażyciu niektórych substancji, a także problemy z koncentracją.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Nie czytać to zbrodnia”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)