Wyścigi winniczków!

piątek, 21.6.2019 09:00 2057 1

Na hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu, w minioną sobotę, już po raz ósmy pojawiły się gotowe do wyścigu…. ślimaki winniczki.  Oczywiście z opiekunami. Ślimaki startowały na dystansie 100 cm.
W kategorii do lat 18, najlepszymi okazały się ślimaki wystawione przez: Tymoteusza Mleczek  – I  miejsce z wynikiem 8:27 min, Zofię Behot  – II miejsce z czasem 12:03 min a III miejsce zajął ślimak Marcelego  Maciałka z czasem  13:03 min.
W kategorii starszej najlepszy okazał się ślimak należący do Małgorzaty Kęsik 13:01 min, II miejsce zajęła Monika Bachusz – Ślazińska  16:23 min, III Jagoda Jarczok 17:21 min.

Nie został pobity rekord ustanowiony w 2015 roku tj. 7:40 min należący do Aleksandry Paterek.