komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Zapuszczamy włosy! Sprawdzone sposoby na porost włosów

czwartek, 29.10.2020 09:22
kategorie artykułu:

Piękne i bujne włosy są obecnie bardzo ważne zarówno w wyglądzie kobiet, jak i mężczyzn. Odpowiednio wystylizowane uzupełniają nasz look, podkreślają osobowość, dodają pewności siebie. Niestety często możemy zauważyć brak lub bardzo powolny wzrost włosów. Jak zapuścić piękne i zdrowe włosy? Sprawdź!

Fazy i cykl wzrostu włosów

Szybki wzrost włosów, ich gęstość oraz wygląd są przede wszystkim przez nas dziedziczone. Proste, kręcone, gęste, rzadkie, cienkie, ze skłonnością do przetłuszczania… Rodzajów włosów może być wiele i często nie jesteśmy w stanie zmienić ich charakteru. Jeśli jednak chcielibyśmy zapuścić naszą czuprynę i wydobyć z niej naturalne piękno, możemy zrobić to odpowiednią pielęgnacją, suplementacją. Warto zadbać też o przywrócenie prawidłowości w fazach wzrostu naszych włosów. Składają się na nie:

  • Angen – jest to pierwsza i zdecydowanie najważniejsza faza zwana aktywną fazą wzrostu włosów. Aż 85-90% włosów na naszej głowie znajduje się w fazie angenu. Włos jest wtedy trwale połączony z mieszkiem włosowym, dzięki czemu jest odżywiony i ma warunki, aby rosnąć. Faza wzrostu u zdrowej osoby trwa średnio 6 lat.
  • Katagen – w tej fazie włosy obumierają oddzielając się przez odłączenie od mieszka włosowego. Dzieje się tak wskutek obkurczenia cebulki włosowej oraz stopniowego wysuwania włosa z mieszka włosowego. Faza ta trwa zazwyczaj 3 tygodnie i znajduje się w niej około 1-3% włosów na naszej głowie.
  • Telogen – ostatnia faza wzrostu włosów to okres spoczynku mieszka włosowego, kiedy nie rosną nowe włosy. Mieszek włosowy jest wtedy pusty i faza ta może trwać nawet kilka miesięcy. W tej fazie znajduje się zwykle około 8-15% włosów na naszej głowie.

Więcej informacji na ten temat znajdziemy pod tym adresem.

Domowe sposoby na piękne włosy

Fazą, która szczególnie wymaga wsparcia jest oczywiście faza angenu. Stymulacja mieszków włosowych w tym czasie pozwoli na aktywne wydłużenie fazy wzrostu. Istotną rolę mogą pełnić tutaj hormony, a także poprawa mikrokrążenia skóry głowy. Jednak istnieją sposoby, które stosowały jeszcze nasze babcie, po które warto sięgnąć, jeśli planujemy zapuścić piękne, odżywione włosy.

Jako wcierki oraz maseczki doskonale sprawdzą się produkty, które wielu z nas posiada już w swojej kuchni oraz kosmetyczce. Należą do nich:

  • olejek rycynowy;
  • oliwa z oliwek;
  • żółtko jaja kurzego;
  • cytryna;
  • wszelkiego rodzaju oleje.

Nowoczesne kosmetyki i leki. Po co warto sięgnąć?

Istnieją również gotowe kosmetyki i leki, które stosowane regularnie wspomogą i przyspieszą wzrost włosów. Są to preparaty i kuracje zawierające w sobie duże dawki biotyny, czyli witaminy H. Połączenie leków z dużą dawką biotyny, odpowiedniej pielęgnacji oraz domowych sposobów i masaży, może przynieść naprawdę spektakularne sukcesy, dzięki którym będziemy się cieszyć bujnymi i zadbanymi włosami.

 

 
wczoraj, 18 godz temu
wtorek, 24.11.2020 08:58
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
poniedziałek, 23.11.2020 08:58
piątek, 20.11.2020 09:19
czwartek, 19.11.2020 14:18
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele