Znamy finalistów WALK

środa, 13.4.2016 09:03 710 0

W minioną niedzielę odbyły się drugie spotkania półfinałowe Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Okazało się, że były decydujące w tych seriach i obydwa skończyły się stosunkiem 2:0. W związku z tym Labo-Dent po raz drugi z rzędu melduje się w finale, a ich przeciwnikami będą zawodnicy MKS Basket Szczawno Zdrój.

Court BG - Drink Team   45 : 42
W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły ekipy grające o wejście do meczu, w którym stawką jest 5 pozycja w lidze. Wyżej rozstawione Court BG po pierwszym przegranym meczu w serii stanęło na wysokości zadania w kolejnych dwóch i w konsekwencji odprawiło z kwitkiem Drink Teamowców w stosunku 2:1. Teraz zmierzą się o piątą pozycję w sezonie 2015/16 z Basketem Śródmieście.

AluFast - MKS Basket Szczawno Zdrój   63 : 80
W pierwszym półfinale rozegranym w niedziele MKS podejmował AluFast. Początek spotkania elektryzująco rozpoczęli faworyci ze Szczawna. Kiedy wydawało się, że mecz szybko się zakończy, zawodnicy AluFastu odparli atak i zdecydowanie poszli po swoje, doprowadzając nie tylko do remisu, ale nawet wychodząc na 5 punktów przewagi! Granie „na stojąco” dało się we znaki zwycięzcom rundy zasadniczej, którzy w ostatniej kwarcie musieli sięgnąć na wyżyny swoich umiejętności - Józefowicz i spółka spięli się w końcowych minutach wychodząc na wysokie prowadzenie w konsekwencji wygrywając i kończąc serię z AluFastem. Duże gratulacje za walkę dla świebodzickiej ekipy, która zagra o 3 miejsce a MKS Basket zgodnie z przewidywaniami zagra w Wielkim Finale.

Partners Nieruchomości - Labo-Dent   39 : 40
W drugim półfinałowym meczu Partners Nieruchomości podejmował Labo-Dent. W pojedynku numer jeden górą byli „stomatolodzy” dość gładko ogrywając rywali, jednak w niedzielnym spotkaniu gra była bardzo wyrównana. Dla Partners było to spotkanie o być albo nie być w Finale i podeszli do niego mocno zmobilizowani. Początek należał do nich uzyskali niewielką przewagę punktową, którą szybko zniwelowali rywale wychodząc już nawet na 9 punktową przewagę. Wszystko miało rozstrzygnąć się w 4 kwarcie. Przewaga Labo topniała, aż w konsekwencji na minutę przed końcem mieliśmy remis. W tej części gry wiele nerwowych akcji nie przynosiło zmiany wyniku, a na 4 sekundy do końca piłkę z autu wybijali Partnersi i przed szansą na zwycięstwo stanął Bartek Jerzyk oddając rzut z półdystansu. Piłka trafiła w „pierwszą obręcz”, zebrał ją Grzegorz Kuliński, który tuż po chwycie piłki i dwóch kozłach został sfaulowany na niespełna sekundę do końca meczu. Konsekwencją faulu były dwa rzuty osobiste ponieważ jedna i druga ekipa grały na tzw. bonusie. Pierwszy rzut niecelny, drugi celny i tak Labo-Dent znalazł się w Finale. Ponownie emocji nie brakowało i ponownie Labo wygrywa półfinał z Partners Nieruchomości (patrz rok ubiegły).