"Kapłan, który przede wszystkim wymaga od siebie" - 25 lat posługi duszpasterskiej ks. prałata Edwarda Dzika w Pieszycach [ZOBACZ WIDEO, FOTO]

niedziela, 27.11.2022 19:40 3960

27 listopada w kościele św. Antoniego w Pieszycach sprawowana była msza święta dziękczynna za: ukończenie remontu pieszyckiej świątyni i 25-lecie pracy duszpasterskiej w Pieszycach ks. prałata Edwarda Dzika. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Ignacy Dec.

Ks. Edward Dzik objął urząd proboszcza 1 grudnia 1997 r. W Pieszycach dał się poznać jako wspaniały człowiek, pełen pomysłów i inicjator przedsięwzięć remontowo – modernizacyjnych. Duchowny zaangażowany jest w życie lokalnej społeczności i organizuje ciekawe akcje oraz wydarzenia  kulturalne. 

Podczas opisywanej uroczystości ks. Edward Dzik otrzymał wiele ciepłych słów i serdecznych życzeń, gratulacji oraz kwiatów, nie zabrakło także chwil wzruszenia. Kapłan dziękował wszystkim zgromadzonym za obecność w tak ważnym dla niego dniu. Dziękował również za współpracę i wsparcie, które otrzymał podczas pracy duszpasterskiej w parafii przez 25 lat.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali proboszczowi „Wszystkiego dobrego, życzymy, życzymy i zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa przez ręce Maryi”, a biskup  wręczył pamiątkowy pierścień diecezji świdnickiej. Zapraszamy do obejrzenia wideo i zdjęć.