komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 3 lipca 2020

Jacka, Anatola

55 tys. zł na granty oświatowe

czwartek, 18.7.2019 15:44 , komentarze: 0 , odsłony: 772
kategorie artykułu:

Powiatowe granty zasilą w II półroczu bieżącego roku 44 przedsięwzięcia oświatowe. Na ten cel w budżecie powiatu zarezerwowano ponad 55.000 zł.

Szkoły powiatowe organizują wiele dodatkowych zajęć, dzięki którym młodzież rozwija uzdolnienia artystyczne, doskonali umiejętności sportowe i pogłębia zainteresowania w wybranych dziedzinach wiedzy. Do konkursu grantowego w II półroczu szkoły złożyły 44 wnioski, z których tylko jeden nie otrzymał dofinansowania.

W bielawskim Zespole Szkół Ogólnokształcących zorganizowane zostaną plenerowe warsztaty artystyczne. W ramach projektu przewidziane są trzydniowe wyjazdowe warsztaty i plenery artystyczne realizowane w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawczej Salamandra w Myśliborzu. Podczas wyjazdów planowane są zajęcia malarskie, fotograficzne i taneczne z udziałem kadry liceum oraz pracowników Centrum Edukacji. Po zakończeniu warsztatów zorganizowany zostanie wernisaż prac. Po raz drugi odbędzie się również Noc Biologów, a także realizowany już od 27 lat Świąteczno-Mikołajkowy Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt. Oprócz tego uczniowie wezmą udział w konkursie wiedzy psychologicznej, turnieju szachowym i konkursie wiedzy historycznej.

W I LO w Dzierżoniowie w dalszym ciągu realizowany będzie program wspierania uzdolnień „Genialna Jedynka”, jak również „Program Delta”, którego głównym celem jest popularyzacja przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki, i informatyki. Wsparcie finansowe otrzymały projekty profilaktyczne mające na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym młodzieży poprzez rozwijanie kompetencji społecznych i treningu empatii – projekt uświadamiający uczniom krzywdzące zachowania on-line oraz projekt ukazujący konsekwencje przesadnego dbania o wygląd zewnętrzny. Grant przyznano także programowi pn. Crossfit drużynowy, który promuje tę dynamicznie rozwijającą się dyscyplinę sportową, jak i uświadamia młodym ludziom jak ważny w naszym życiu jest sport.

Uczniowie II LO w Dzierżoniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania fizyką, astronomią i chemią i poszerzać swoją wiedzę w tych dziedzinach poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych na wyższych uczelniach. Oprócz tego rok szkolny 2019-2020 będzie rokiem matematyki, a uczniowie będą mieli okazję uczestniczenia w rożnego rodzaju konkursach i działaniach popularyzujących tę dziedzinę nauki. Szkoła otrzymała również dofinansowanie na realizację projektu , którego celem jest uświadomienie młodzieży negatywnych skutków zażywania alkoholu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. Zrealizowany zostanie również projekt turystyczny.

Uczniowie ZSiPKZ skorzystają z zajęć w Centrum Odnawialnych Źródeł Energii w Łobzie. Ponadto zrealizują projekt związany z bezpieczeństwem „Nie daj czadu” oraz rozbudzą swoje aspiracje twórcze w ramach realizacji projektu „ Legendy Ziemi Dzierżoniowskiej w obiektywie”.
ZS Nr 1 przeprowadzi konkurs dekoracji bożonarodzeniowych, na którego realizację otrzymał grant w wysokości 1.500 zł.

Natomiast uczniowie ZS Nr 2 będą realizować projekty związane z żywieniem i wpływem tego co jemy na nasze życie, a także rozwijaniem kompetencji i umiejętności kulinarnych. Odwiedzą też szkołę partnerską w Żamberku. Podczas wizyty będą mieli możliwość zwiedzenia atrakcji turystycznych miasta, a także zapoznania się z warunkami, w jakich szkolą się ich rówieśnicy w Czechach. W ramach dofinansowania zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny „Jabłko zamiast papierosa”, konferencja powiatowa dla doradców zawodowych i pedagogów szkolnych, a także konkurs na aranżacje stołów wigilijnych.

Warsztaty ekologiczne i ogrodnicze oraz konkurs wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w zawodzie to projekty, na które dofinansowanie otrzymał ZS Nr 3.

Środki na realizację dwóch projektów otrzymał Zespół Szkół w Pieszycach. Jednym z nich jest projekt propagujący wolontariat wśród młodzieży, drugi to program praktycznej nauki języka angielskiego dla uczniów.

SOSW w Dzierżoniowie otrzymał grant na realizację przedsięwzięć z zakresu znanych i mniej znanych tradycji naszego regionu, popularyzację tańca, tworzenie warunków do rozwijania u wychowanków umiejętności kulinarnych, muzycznych, a także na prowadzenie zajęć propagujących wartości patriotyczne i obywatelskie.

SOSW w Piławie Górnej natomiast otrzymał grant na realizację programu pn. „Kulturka”, mającego na celu uświadomienie podopiecznym, iż przyjazne nastawienie w stosunku do różnych form kultury jest bazą do aktywnego życia w społeczeństwie. Podopieczni będą mogli ponadto uczestniczyć w zajęciach rekreacyjnych, festiwalu integracyjno-kulturalnym „Ty i ja”, programie ekologicznym zostań przyjacielem pszczół oraz konkursie wiedzy o zdrowiu.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

czwartek, 2.7.2020 14:00
środa, 1.7.2020 17:42
środa, 1.7.2020 17:01
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe