komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Acid Drinkers i Vavamuffin w Dzierżoniowie

wtorek, 15.10.2019 09:00 , komentarze: 1 , odsłony: 2740
kategorie artykułu:

Zapraszamy na koncerty do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie.

ACID DRINKERS W DZIERŻONIOWIE

18.10.2019, Godz. 19.00 Sala Koncertowa DOK. Bilety w cenie 40 zł-przedsprzedaż, oraz 50 zł w dniu koncertu, do nabycia w kasie Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, oraz na www.dok.pl w zakładce kup bilet.

ACID DRINKERS obchodzi w tym roku 30 lecie swojej działalności. Spodziewać się więc możemy po tym koncercie wszystkiego. Warto nadmienić, że w zespole od 2017 roku na gitarze gra rodowity dzierżoniowianin Łukasz „Dzwon” Cyndzer. Będzie więc można mu kibicować.

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) – zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 30 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu – zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś . Dali się również we znaki zagranicą - gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym Polski. Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny. Titus – lider, wokalista i basista – obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru. Popcorn – gitarzysta – prawdopodobnie jeden z największych wirtuozów gitary nad Wisłą. Ślimak – perkusista – wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszechczasów w Polsce. Dzwon – w zespole od jesieni 2017. Byli członkowie zespołu to Litza (współzałożyciel), Perła, Lipa i śp. Olass (zmarły w 2009 roku), Jankiel. Acid Drinkers mają na koncie 15 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii – z każdej gali Fryderyków na którą są zaproszeni wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank wynosząc ich aż 4 – m.in. za Przebój i Grupę Roku. Płyta „Fishdick Zwei” z coverami odbiła się szerokim echem w Polsce. Utwór „Love Shack” przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500. notowaniu. Kwasożłopy kują metal i krzeszą iskry i nic nie zapowiada by mieli poprzestać.

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu! Gdyby butelka nie została szybko wypita dziś miała by już 30 lat! Dlatego tego roku zapraszają nas na wspólne świętowanie ich okrągłych urodzin! Zgodnie z przysłowiem - im starsi tym lepsi! Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 2000 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną - dość wymienić „Infernal Connection”, „High Proof Cosmic Milk”, czy „The State Of Mind Report”. Acid Drinkers tworzy czterech charyzmatycznych muzyków, czyli Titus, Popcorn, Ślimak i Dzwon, których popularność wyszła daleko poza scenę metalową!

 

 

VAVAMUFFIN ZAGRA W DZIERŻONIOWIE

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert formacji VAVAMUFFIN.

Data 27.10.2019, godz. 18.00, Sala koncertowa DOK. Bilety w cenie 35 zł –przedsprzedaż,

45 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury,

ul. Świdnicka 23, oraz na www.dok.pl w zakładce kup bilet.

Po raz pierwszy będziemy gościć w Dzierżoniowie zespół VAVAMUFFIN.

Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku na warszawskich Siekierkach. Połączyło ze sobą zieleń otaczającą niedalekie Jeziorko Czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego "raggamuffin", które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu "Vava". W skład zespołu weszli zarówno debiutanci, jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Obecny skład przedstawia się następująco (w nawiasach formacje, w których występuje lub występował dany delikwent):

Gorg (Transmisja) - odpowiedzialny za niskie dźwięki mikrofonowe[voc]

Reggaenerator (O.K. System, Zjednoczenie sound system) - odpowiedzialny za piękne dźwięki mikrofonowe[voc]

Pablopavo (Magara, Sedativa, Zjednoczenie sound system, Ba-Lan sound system) - zajmuje się wydawaniem awanturnych dżwięków mikrofonowych [voc]

Rafi Kazan (stvorki, el dupa, poker face) - gitary jak ta lala. [git]

Patison (Marika & Spokoarmia) - Klawisze

Emilli Jones (James Ashen) - niskie częstotliwości, fundamenta pulsu [bas]

U-Ras (Nervy, Patryk Kraśniewski Trio, Rita Pax) - stukoty, rytmizacje (drums, perc.)

Dubbist - drapanie, odgłosy (scratch, sampler)

Barton - pan od dźwięku, żeby słychać było ładnie (dub master)

Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu - kto raz go zobaczy, będzie chciał znów... i znów... i znów :)

Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic. I to pod jej skrzydłami wydaje płyty:

Vabang! (2005) Cd, Lp - debiut. Płyta roku wg magazynu Free Colours jedynego naonczas magazynu reggae w Polsce

Dubang! (2006) Cd, Lp - płyta z remixami utworów z 1ej płyty, wśród remixerów Zion Train, Nucleus Roots, Jah Free, dj FeelX, Activator Mario Dziurex...

Hooligan Rootz (2007) Cd - singiel promujący nadchodzącą płytę

Sekta (2006) 7'' - singiel winylowy tzw siódemka podstawowy nośnik jamajskiej muzyki

Inadibusu (2007) - drugi studyjny album zespołu

Radio Vavamuffin (2008) - singiel promujący nadchodzący album

Mo' better rootz (2010) - trzeci studyjny album zespolu

Solresol (2013) - czwarty studyjny album zespołu

V (2016) - piąty studyjny album zespołu

Reasumując Vavamuffin to tramwaj łączący Grochów i Saską Kępę z Montego Bay i Kingston. Bilety kasuje bas, a podczas podróży zawsze jest święto państwowe. "Kto nie wsiada, ten ma wąsy!".

 

 

Wasze komentarze

Super
czwartek, 17.10.2019 05:34 autor:
piątek, 10.7.2020 16:30
50
środa, 8.7.2020 11:00
2
wtorek, 7.7.2020 17:00
niedziela, 5.7.2020 12:00
6
sobota, 4.7.2020 11:00
195
piątek, 3.7.2020 09:46
czwartek, 2.7.2020 14:00
wtorek, 30.6.2020 16:15
sobota, 27.6.2020 09:30
5
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK