Bartosz Jurcewicz mistrzem Polski

wtorek, 26.3.2019 12:10 1631 1

Bartosz Jurcewicz - mieszkaniec Ostroszowic i zawodnik klubu LSWKS Złote Piony uczestniczył w dniach 16-21 marca w XXXVII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych w Szklarskiej Porębie. Jego wyjazd został dofinansowany przez gminę Dzierżoniów.

W ramach zawodów zorganizowano trzy turnieje o różnym czasie gry. Bartosz zajął I miejsce i został mistrzem Polski w kategorii juniorów do lat 13 w warcabach 100-polowych błyskawicznych. Z kolei w turnieju na długi czas w warcabach 100-polowych w kategorii do 13 lat również znalazł się na podium zdobywając III miejsce i tytuł II wicemistrza Polski.

Dzięki swoim osiągnięciom Bartosz wejdzie w skład Kadry Polski i będzie reprezentować nasz kraj na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcabach 100-polowych, które w tym roku odbędą się w Warszawie.