Bezpłatna Karta ICE dla szkół ponadpodstawowych

piątek, 9.9.2022 12:35 365 0

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zachęca szkoły średnie do zakładania darmowej karty ICE - dokumentu, który może okazać się nieoceniony w ratowaniu naszego zdrowia lub życia.

Czym jest karta ICE?

To niewielka plastikowa karta, mieszcząca się w każdym portfelu, na której zapisać można numery kontaktowe do najbliższych osób, które w razie wypadku będą w stanie udzielić służbom istotnych informacji o zdrowiu posiadacza. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli ofiara wypadku nie jest w stanie sama tego zrobić. Dokument przydaje się także w innych sytuacjach, jak zagubienie dziecka czy nagłe zasłabnięcie.

Kartę ICE można wyrobić za darmo podczas różnego rodzaju wydarzeń z obszaru promocji bezpieczeństwa lub bezpośrednio w Wydziale Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – Rynek 27, III piętro, pok. 315 – 318.

Bezpłatny egzemplarz karty ICE otrzymać mogą także uczniowie szkół ponadpodstawowych. Przygotowany z myślą o szkołach średnich projekt upoważnia placówki szkolne z terenu powiatu do otrzymania bezpłatnych egzemplarzy w dowolnej ilości. Aby to zrobić należy do 12 września przesłać na adres dzierzoniow@czkw.wroc.pl zgłoszenie, w którym podać należy liczbę podopiecznych. Prośbę kierować można także osobiście w Wydziale Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)