Branża Lotnicza na stabilnym (wz)locie! Zapraszamy na DRZWI OTWARTE w GE Aviation Dzierżoniów

piątek, 2.9.2022 14:04 9894

035095 - startujacy samolot

Branża Lotnicza na stabilnym (wz)locie!

Wpływ pandemii Covid-19 na sektor lotniczy był bezprecedensowy. W 2020 roku na kilka długich miesięcy ruch lotniczy, zarówno ten turystyczny, jak i biznesowy praktycznie zatrzymał się.  Sytuacja kryzysowa w biznesie zmusiła firmy skupione w branży lotniczej do podjęcia czasami drastycznych kroków, począwszy od zmiany strategii biznesowych, na zwolnieniach części pracowników skończywszy.  Szeroko rozumiana branża transportowa - turystyczna, biznesowa, towarowa starały się w miarę możliwości zminimalizować konsekwencje czasu pandemii, ale też przygotować się na powrót do innej, nowej rzeczywistości.

Dzisiaj zauważamy intensywny i szybki powrót ruchu pasażerskiego po niespełna dwuletnich ograniczeniach spowodowanych pandemią. Niektórzy eksperci i badacze rynku zauważają, że regeneracja branży lotniczej następuje dużo szybciej niż początkowo zakładano w prognozach.

Główni producenci samolotów potwierdzają gwałtownie rosnącą liczbę nowych zamówień na samoloty wąskokadłubowe. Jednocześnie przyznają, iż kwestią czasu pozostaje podobny wzrost zamówień na samoloty szerokokadłubowe, bo już widać stabilnie rosnące zapotrzebowanie na ten typ maszyn.  

Należy pamiętać, że sektor lotniczy to nie tylko nowe samoloty, ale również utrzymanie i serwisowanie obecnych flot linii lotniczych. Zapotrzebowanie na te usługi również wzrasta w tempie szybszym niż zakładano.  

Firma GE Aviation jako producent i serwisant silników odrzutowych z radością odnotowuje szybki powrót i odbudowywanie się branży do stanu sprzed pandemii. Obecne wyzwania to zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw części, zarówno do nowych, jak i do serwisowanych silników. Jako odpowiedzialny biznes, GE strategicznie planuje produkcję biorąc pod uwagę wydłużone oczekiwanie i dostępność surowców do produkcji, na co wpływ ma także obecna sytuacja geopolityczna. „Naszym celem jest umacnianie i rozwój zakładu produkcyjnego firmy GE Aviation w Dzierżoniowie, a tym samym dostarczanie części lotniczych na montaże i do hal serwisowych na czas. Nasz zakład w Dzierżoniowie rośnie w siłę i już od końca 2021 roku wzmacniamy kadrę pracowniczą w nowe osoby. Poszukujemy pracowników zmotywowanych do realizacji ciekawych zadań, zaangażowanych i zainteresowanych swoim rozwojem, chcących budować przyszłość i mieć realny wpływ na jedną za najszybciej rozwijających się gałęzi biznesowych czyli lotnictwo.”– mówi Katarzyna Iwko, Dyrektor Zakładu.

GE Aviation-1

Firma GE Aviation w Dzierżoniowie organizuje i zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się 7 października i 18 listopada 2022 roku w siedzibie firmy od godziny 9.30.

„Podczas tych spotkań osoby zainteresowane będą mogły poznać naszą firmę bliżej. Zapraszamy zarówno osoby, które niedawno ukończyły szkołę średnią, ale też osoby z doświadczeniem zawodowym, gdyż podczas Drzwi Otwartych będzie można zobaczyć naszą halę produkcyjną i następnie podjąć decyzję o udziale w dalszym procesie rekrutacji do nas. Pierwsze Drzwi Otwarte spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy wprowadzić telefoniczne zapisy, aby zapewnić komfort wszystkim uczestnikom spotkania”. – mówi Dorota Mohyluk, Dyrektor ds. Personalnych.

Firma GE Aviation w Dzierżoniowie zatrudnia Pracowników Produkcji CNC, Spawaczy TIG, Techników Utrzymania Ruchu, Magazynierów, Specjalistów i Inżynierów. Na każdym z tych stanowisk pracują kobiety i mężczyźni, a kultura organizacyjna firmy opiera się na szacunku do każdego Pracownika, budowaniu bezpiecznego miejsca pracy, włączania różnorodności, transparentnej komunikacji i skupienia na realizacji celów.

 GE9X_777X_firstflight