Czarny piątek

czwartek, 24.11.2022 20:00 769

Tradycja czarnego piątku, choć paradoksalnie bardziej znanego w Polsce jako Black Friday wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Dzień ten uważany jest w USA za początek przedświątecznego sezonu zakupowego.

Historia Black Friday w Stanach

Black Friday w USA nie bez przyczyny jest obchodzony w piątek, przypadający zaraz po Święcie Dziękczynienia. W połowie ubiegłego wieku wiele amerykańskich miast, aby uczcić to święto, organizowało huczne parady, które przyciągały wielu mieszkańców. Parady te często były sponsorowane przez większe i mniejsze sklepy, dla któych taka forma promocji była bardzo opłacalna - zwłaszcza przed zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Z czasem parady te zaczęto uważać za początek przedświątecznego sezonu zakupowego.

Święto Dziękczynienia wypada w czwartek, zatem wiele osób korzystając z okazji, aby przedłużyć sobie weekend, w piątek brało urlop. Zaczęli wykorzystywać to sprzedawcy, którzy w ten dodatkowy piątek zaczęli organizować wyprzedaże umożliwiające zrobienie zakupów w atrakcyjnych cenach. Tak powstały pierwsze Czarne Piątki w USA.

Historia Czarnego Piątku w Polsce.

Czarny Piątek w Polsce nie ma aż tak długiej tradycji jak w Ameryce. Tradycja organizowania wielkich wyprzedaży w ostatni piątek listopada przyszła do nas kilka lat temu.

Znaczny wzrost sprzedawców, którzy w tym dniu oferują swoim klientom atrakcyjne rabaty, możemy zanotować od 2015 roku. Mimo coraz większego zainteresowania sprzedawców jak i kupujących, polski Czarny Piątek nie jest organizowany z takim rozmachem, jak ten w USA. Dodatkowo w Polsce od paru lat hasło "Black Friday" jest mocno eksploatowane już od początku listopada. Pojawiają się "PRE BLACK FRIDAY", "BLACK WEEK", "BLACK WEEKEND", "BLACK WEEKS", co powoduje, że sam Black Friday zaczyna tracić na znaczeniu.

Sklep Biuropro.pl z okazji Czarnego Piątku postanowił przygotować kilka produktów w bardzo promocyjnej cenie, które w piątek 25 listopada można nabyć w sklepie przy ulicy Diorowskiej 26.

W promocji znajdą się 2 lalki uwielbiane przez dziewczynki z serii LOL OMG:

Lalka MGA LOL OMG Present Surprise -
Miss Celebrate

Lalka MGA LOL OMG Present Surprise -
Miss GLAM

w cenie 49,99 zł

Dla chłopców natomiast dedykujemy promocję auta zdalnie sterowanego i klocków magnetycznych:

Auto zdalnie sterowane R/C 1:24 BMW i8 -
UV Sensitive z lakierem zmieniającym kolor pod wpływem światła led

 

Klocki magnetyczne 105 elementów
z torem kulkowym


w cenie 59,99 zł

Dodatkowo przygotowaliśmy promocję zestawów Playmobil:

Dwa produkty w cenie 29,99 zł:

PLAYMOBIL 70521
Kucyk Wierzchowy

PLAYMOBIL 70907
Ćwiczenia straży pożarnej


Trzy produkty w cenie 39,99 zł:

PLAYMOBIL 70816
Plac budowy

PLAYMOBIL 70817
Ćwiczenia policyjne

PLAYMOBIL 70819
Ogród księżniczek

 

Zapraszamy na zakupy: BIUROPRO.pl, Diorowska 26, Dzierżoniów

Sklep jest czynny w godzinach od 9:00 do 17:00.

W ofercie posiadamy szeroki asortyment zabawek idealnych na prezent mikołajkowy czy świąteczny.

Posiadamy szeroki wybór kalendarzy adwentowych Playmobil czy LEGO.